Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Ředitelské volno

    Na pátek 29. 9. 2023 vyhlašuje ředitelka školy z technických důvodů (oprava vodovodního řádu) ředitelské volno. Školní družina a školní…

    pátek | 15.září 2023 | 14:43

NAŠE ŠKOLA

  • PROSTŘEDÍ ŠKOLY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?

Třída 6.B navštívila v rámci zeměpisu výstavu na děčínském zámku „Dotkni se exoplanet“. Více v článku.

V tomto roce se opět pořádají sportovní soutěže v rámci sportů AŠSK a naše škola je velmi aktivní. Více v článku.

pondělí, 25 září 2023 14:23

Osobnost svatého Václava – projekt 8. B

Žáci v zářijových hodinách občanské výchovy zpracovali projekt k slavné osobnosti českých dějin. Více v článku.

pondělí, 25 září 2023 08:48

Akce ŠD - Vyhlášení sběru žaludů

I letos můžete pro lesní zvěř sbírat žaludy. Nasbírané žaludy můžete nosit do školní družiny do konce října.

pondělí, 25 září 2023 08:45

4.A - Exoplanety na děčínském zámku

Ve čtvrtek 21. září 2023 jsme v dopoledních hodinách se třídou 4.A navštívili velice zajímavou výstavu na děčínském zámku „Dotkni se (exo)planet“. Více v článku.

pátek, 22 září 2023 09:10

Pěvecký sbor Březinky

Pěvecký sbor "Březinky" přivítá od října 2023 stávající i nové členy z řad žáků 1. a 2. stupně.

Přihlášky jsou k vyzvednutí u třídních učitelů a učitelek.

Na shledání se těší vedoucí sboru Marcela Ledvinková

pátek, 22 září 2023 08:41

Muzeum Teplice – výstava hmyz

Žáci, kteří v loňském roce representovali školu v okresním kole Biologické olympiády, se v pondělí 18.09.2023 účastnili exkurze do muzea v Teplicích, kde se koná výstava zaměřená na hmyz Českého středohoří.

Průvodcem nám byl Miroslav Žemlička, kurátor zoologických sbírek a správce depozitáře muzea. Seznámil nás s diverzitou druhů, které obývají CHKO České středohoří, poukázal na druhy, které jsou obzvlášť vzácné a které by mnozí snadno přehlédli už jenom díky jejich drobným rozměrům.

Celkově byla expozice velice vydařená, dětem se líbila a kdyby nás netlačil čas, tak bychom na místě strávili o dost více času.

Mgr. Lukáš Bartoň

V neděli 17. září 2023 se žáci z Biologického kroužku vydali prozkoumávat přírodu Přírodní památky Radobýl náležící pod CHKO České Středohoří. Předmětem ochrany je zde svah s ukázkou sloupcovitého rozpadu čediče a teplomilná rostlinná společenstva na jižních svazích.

Cílem exkurze bylo žáky seznámit s přírodními poměry lokality a charakteristickou faunou a flórou. Cílové druhy, které jsme chtěli vidět, byly: kudlanka nábožná, otakárek fenyklový, otakárek ovocný a stepník rudý. Ze jmenovaných zvířat se nám podařilo pozorovat všechny, až na stepníka. Mezi dětmi měly největší úspěch kudlanky, které většina z nich viděla vůbec poprvé v životě. Dokonce se jednomu z dětí podařilo objevit ootéku kudlanky (schránku s ukrytými vajíčky). Krom toho zde měli žáci možnost spatřit měkkýše suchomilku obecnou a páskovku žíhanou, dále pak okáče skalního, krkavce velkého, poštolku obecnou, chrobáka jarního, cvrčka polního, z rostlin stepního běžce máčku ladní, netřeskovec výběžkatý, kavyly a mnoho dalšího.

Akce se tedy vydařila na výbornou. Děti viděly bezpočet organismů, které předtím nikdy nepotkaly, počasí bylo vynikající, výhledy z vrcholu Radobýlu do Českého Středohoří byly opravdu skvělé.

Budu se těšit na některé z příštích akcí.

Mgr. Lukáš Bartoň

čtvrtek, 21 září 2023 09:56

Seznamovací výlet 6.A a 6.B

Dne 13. září 2023 se obě nové třídy na druhém stupni zúčastnily seznamovacího výletu na Dolský mlýn.

Zvolili jsme pohodlnou cestu z obce Růžová a zároveň se zastavili na turistické atrakci rozhledně Růženka. Celkový okruh, který jsme ušli, měřil cca 13 km. Spojili jsme tedy seznamování s chůzí a informacemi
o této krásné lokalitě.

Mgr. Pavlína Kopejsková, Mgr. Martina Hanzaliusová

V pátek 15. září 2023 se naše škola zúčastnila 4. ročníku běžeckého a překážkového závodu Sokol Raptor na Smetanově nábřeží v Děčíně a byla to opět náročná jízda. Pořadatelé (závodníci Sokol SPARTAN Training Group a Predátor Workout) opět mírně prodloužili závodní trať ze 3,5 km na zhruba 4 km + 30 překážek. Kromě toho se soutěžilo ještě týmově ve třech dalších disciplínách. Závod se opět odehrával na souši, ve vzduchu i ve vodě. Děti přeskakovaly, přelézaly, plazily se po trávě i ve vodě, šplhaly, přenášely, běhaly, jedly pražené červíky a často si sahaly až na dno svých sil.

Trať plně prověřila jejich univerzálnost. O to víc nás těší, že kluci a holky ze ZŠ Březová nejenže zvládli všechny nástrahy trati, ale umístili se na nejvyšších pozicích a tím navázali na předchozí mimořádně úspěšné ročníky.

V kategorii chlapců 6. tříd se na celkové 2. pozici umístil David Hašek a v kategorii chlapců 9. tříd vybojoval bronzovou medaili Honza Doležal.

V dílčích týmových disciplínách jsme se dvakrát umístili na krásném 2. místě.

I ostatní závodníci ze ZŠ Březová předvedli maximální výkony a zaslouží obrovské uznání (Adriana Hendrichová, Lukas Mayer, Ludmila Blehová, Vanessa Kunertová, David Tesař a Amálka Baumová).

Našim žákům tímto skládám poklonu nejen za maximální úsilí, které do závodu dali, ale hlavně za vytvoření dobré party, kde si každý navzájem pomáhal a podporoval jeden druhého.

Věřím, že i příští rok se opět sejdeme na stejném místě. Akce se nadmíru vydařila.

Mgr. Michal Pazderka

Strana 1 z 53