Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?

Od 3. 1. do 16. 1. se všichni žáci (neočkovaní, očkovaní i v ochranné lhůtě po onemocnění Covid-19) 2x týdně testují antigenními testy a to vždy v pondělí a ve čtvrtek nebo první den vyučování v daném týdnu.

Žáci, kteří chodí do školní družiny, jsou testováni ihned po příchodu do družiny.

Žáci, kteří odmítnou testování, musí ve škole nosit po celou dobu roušku (zdravotnickou nebo nano roušku) nebo respirátor bez výdechového ventilu.

V případě výskytu pozitivního výsledku AG testu při čtvrtečním testování, nastává ve třídě režim „TestToStay“ až do negativního výsledku RT-PCR testu žáka s AG+.

Režimová opatření pro žáky, kteří byli v jedné třídě, skupině nebo oddělení v průběhu 2 dnů před provedením tohoto testu s pozitivně testovaným žákem:

  • každé ráno antigenní testování;
  • používají ochranné prostředky dýchacích cest po celou dobu vzdělávání (zdravotnická nebo nano rouška, respirátor bez výdechového ventilu);
  • vykonávají aktivity odděleně od ostatních dětí nebo žáků (od ostatních tříd, oddělení atd.) tedy zachování principu homogenity dané skupiny;
  • dodržují odsup od ostatních osob při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů 1,5 m (děti a žáci z dané třídy mohou sedět společně u stolu, ale musí sedět s odstupem od dětí a žáků z jiných tříd);
  • nesmí cvičit ve vnitřních prostorech; při cvičení ve venkovních prostorech se převlékají s odstupem od ostatních osob a nesmí použít sprchy;
  • nesmí zpívat, pokud nelze od ostatních osob dodržet odstup 2 m.

Mimořádné opatření Č. j.: MZDR 14600/2021-26/MIN/KAN naleznete v pdf příloze tohoto článku.

za vedení školy
Mgr. Pavla Vysoká

Celkem devět žáků naší školy tvořilo jádro týmu HC Děčín v kategorii 4. tříd, kterým se podařilo o víkendu z 11. 12. na 12. 12. zvítězit na prestižním turnaji v maďarském Dunaújvárosi ve výkonnostní skupině AAA (nejvyšší level), který je považován za jeden z největších a nejkvalitnějších v dané věkové kategorii.

Letošního roku se účastnilo celkem 14 družstev a naši chlapci pozvedli spolu s dalšími spoluhráči putovní pohár nad hlavu. Všichni naši žáci tak navázali na 3 roky starý úspěch jejich vrstevníků, kteří na turnaji taktéž brali zlatou medaili.

Jsme rádi, že se našim žákům v tomto sportu daří a přejeme jim do budoucna mnoho sportovních úspěchů.
Z naší školy se turnaje účastnili a klub HC Děčín reprezentovali: Štěpán Čtvrtník, Patrik Kukla, Nikolas Nygrýn, David Hašek, Jakub Šejc, Dominik Luka, Matěj Kubíska, Jaroslav Koval, a Ondřej Růžička.

Mgr. Ondřej Michálek

pondělí, 20 prosinec 2021 15:33 | AKTUALITY DRUŽINA

Vánoce 2021

pondělí, 20 prosinec 2021 15:23 | AKTUALITY DRUŽINA

Prosinec ve školní družině

V pondělí 6. 12. 2021 proběhl ve školní družině MIKULÁŠSKÝ DEN. Ve všech odděleních děti plnily čertovské úkoly, aby mohly získat toužebně očekávaný poklad.

Ve čtvrtek 16. 12. 2021 se v odděleních uskutečnila VÁNOČNÍ BESÍDKA. Děti si vyslechly vánoční příběh, zopakovaly si vánoční tradice a zvyky, zazpívaly vánoční písně a koledy.

Besídku jsme zakončili rozbalováním dárků, které jsme našli pod stromečkem.

vychovatelky ŠD

pátek, 10 prosinec 2021 08:23 | AKTUALITY ŠKOLA

6. A na výstavě Paměť národa

Žáci třídy 6. A navštívili putovní výstavu Paměť národa v Křížové ulici v Děčíně. Výstava se skládala z velkoplošných panelů, na kterých byly dobové i současné fotografie z naší historie doplněné velmi silnými příběhy lidí z období 2. světové války až sametové revoluce. Zmíněné lidské příběhy byly emotivní a pro žáky jistě poučné.

Mgr. Bc. Tereza Koštířová

 

Během adventního času bychom měli kromě sebe také myslet na druhé, především na ty, kteří v životě nemají tolik štěstí a materiálního blahobytu. Proto se žáci třídy 6. A zapojili do již tradiční celostátní sbírky „Krabice od bot“, která má za cíl potěšit drobnými dárky děti z chudších rodin.

Sbírka Krabice od bot funguje tak, že si darující vybere ze seznamu dítě, které chce obdarovat a do hezky zabalené krabice od bot mu vloží dárky, které si dotyčné dítko přeje. Naše třída si vybrala chlapce Marka z Děčína (6 let), který si pod stromečkem od Ježíška přeje dostat míč, knihu a hru. Žáci mu k těmto darům navíc přidali vlastnoručně vyrobená přáníčka a další drobnosti, které by ho mohly také potěšit (miniaturky, autíčka, psací potřeby, aj.). Po naplnění krabice ji žáci sami hezky zabalili a nyní už krabice čeká na své doručení do sběrného místa a na pozdější předání Markovi.

Mgr. Bc. Tereza Koštířová

V rámci projektu Škola národního parku jsme obdrželi dar v podobě cca 400 sešitů A4 či A5. Každý žák naší školy tak obdrží jeden sešit s logem Školy národního parku. Doufám, že žáci tento dar ocení, a že se jim sešit s tímto logem bude líbit.

Za tento štědrý dar děkujeme.

Mgr. Lukáš Bartoň

Nositelem projektu je Správa národního parku České Švýcarsko (https://www.npcs.cz/).

pondělí, 15 listopad 2021 07:19 | AKTUALITY ŠKOLA

Krajské kolo logické olympiády

Dne 5. 11 .2021 se náš žák Vojtěch Miškovský zúčastnil krajského kola Logické olympiády a obsadil krásné 9. místo.

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k umístění.

 

Tři listopadové pátky byly ve školní družině věnovány pohybu. Sportovní zápolení družstev proběhlo vzhledem k daným opatřením v každém oddělení zvlášť.

Děti soutěžily v rozmanitých sportovních disciplínách, např. proskakování žebříku, chůze na chůdách, prolézání obručí, driblování a jiné soutěže s míčem.

Všichni podali skvělé výkony a na konci je čekala malá sladká odměna.

V pátek 19.11. se žáci 7.A zúčastnili akce „Přijďte si nahrabat do zoo“ v Zoo Děčín. V úvodu se všichni žáci seznámili s pravidly bezpečnosti práce a chování a pak se mohli rovnou pustit do úklidu vyhrazeného úseku zoo. Děti se práce rozhodně nebály, chopily se lopat, hrábí a koleček a pustily se ihned do úklidu. Musím pochválit jejich chování během brigády, všichni dělali, co měli, nikdo nehlučel a neplašil tak zvířata v zoo. Všichni účastníci měli ten den vstup do zoo zdarma a pak obdrželi ještě extra volnou vstupenku do zoo s platností do konce školního roku. Po skončení práce a úklidu nářadí jsme si všichni dali svačinu a pak se vydali na prohlídku zoo. Naštěstí nám po celou dobu pobytu v zoo nepršelo a vše tak vyšlo podle plánu.

Mgr. Lukáš Bartoň

Strana 1 z 18