Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • TŘÍDA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pátek, 02 prosinec 2022 12:58 | AKTUALITY ŠKOLA

Vermikompostéry

Naše škola obdržela od Magistrátu města Děčín dvojici vermikompostérů.

Vermikompostéry se používají na kompostování biologického odpadu, který vzniká v domácnosti. Na rozkladu odpadu mají hlavní podíl žížaly kalifornské, které patří mezi velice žravé druhy žížal. Výsledkem jejich činnosti je kompost, který se dá využít např. jako substrát pro pokojové rostliny. Ve vermikompostéru se rovněž vytváří tzv. žížalí čaj – výluh z kompostu, který obsahuje značné množství živin a je při správném naředění skvělým hnojivem pro rostliny. Zájemci z řad žáků se mohou s vermikompostérem seznámit i osobně, stačí aby mě oslovili a s radostí jim vše předvedu.

Mgr. Lukáš Bartoň

pátek, 02 prosinec 2022 12:50 | AKTUALITY ŠKOLA

Čištění budek

V neděli 27. listopadu 2022 byla pro zájemce z Biologického kroužku připravena brigáda čistění ptačích budek při Zámeckém rybníku a v parku na Mariánské louce.

Letošní účast byla malá, do chladného a mlžného rána se odvážily pouze dvě žačky. I v takto malém počtu jsme se ale vydali budky vyčistit. Celkem jsme takto vyčistili 12 budek. Během práce jsem žákyně seznámil s důvody, proč se budky čistí, pověděli jsme si, jak má správná budka vypadat, při cestě jsme měli možnost pozorovat i několik druhů ptáků.

V budkách – sýkornících – hnízdily jak sýkory koňadry (4 budky), tak sýkory modřinky (4 budky), jedna budka byla s nedostavěným hnízdem, v jiné se usídlil brhlík lesní. Pouze jedna budka nebyla obsazena vůbec – budka typu rehkovník, do jedné jsme se vzhledem k horší dostupnosti vůbec nedostali.

Následující den jsem našim žákyním za odvedenou práci předal sladkou odměnu.

Mgr. Lukáš Bartoň

Naše škola pořádala okresní turnaj v přehazované dívek pro celý okres Děčín v rámci sportů AŠSK ČR.

Do naší krásné tělocvičny se sjely týmy z celého okresu a dívky předváděly velmi kvalitní sportovní výkony. V turnaji bojovalo celkem 13 týmů. Naše škola měla dvě želízka v turnaji. Dívky celý průběh zvládly na výbornou a získaly cenné zkušenosti a mnoho zážitků. 

Celkově vyhrál tým ze ZŠ Kamenická a naše dívky z 6. ročníku obsadily velmi krásné 9. - 13. místo a dívky ze 7. ročníku po velmi kvalitních zápasech a jedné výhře taktéž 9. - 13 místo. Velké poděkování patří týmu asistentů (Jendovi Miškovskému, Dominikovi Pham a Honzovi Vo), bez kterých by turnaj neprobíhal na tak kvalitní úrovni. Těšíme se na další sportovní zážitky a turnaje.

Naší školu reprezentovala tato děvčata, která si zaslouží velkou pochvalu: dívky ze 7. ročníku Šenková, Fenclová, Tejmerová, Capoušková, Hejnová, Nováková, Camargo a Volínová a dívky z 6. ročníku: Vinčálková, Ortová, Perská, Miková, Riňáková, Linda Do Than Truc, Kunertová.

Organizátor celé akce Mgr. Pavlína Kopejsková

Žáci z 9.A a dívky z 9.B navštívili Střední zdravotní školu v Děčíně.

Vyučující a studenti si připravili praktické ukázky studia a možnosti dalšího uplatnění v praxi. Celkem byly pro žáky připraveny 4 aktivity. Naši žáci neváhali a vše si vyzkoušeli. Začali  simulací člověka s hendikepen, ošetřováním a péčí o malé děti, prakticky si vyzkoušeli první pomoc a ve specializované učebně si studenti změřili tlak, saturaci krve,  aplikovali odběr krve a injekce.

Žákům přejeme příjemné rozhodování v jejich budoucím studiu.

Mgr. Pavlína Kopejsková

Ve středu 30. listopadu si třída 5.B spojila pracovní výchovu a přírodovědu - téma vesmír. Vytvořili jsme si své vlastní hvězdářské dalekohledy, každý z dětí měl jiné souhvězdí. Stačila nám rulička od toaletního papíru, kružítko, barevný papír a páska. Pak už jen baterka v telefonu a o zábavu a zajímavou hodinu bylo postaráno 😉

Mgr. Kateřina Michálková

V úterý 29. listopadu se uskutečnila PĚVECKÁ A RECITAČNÍ SOUTĚŽ ŠD.

Děti měly více než týden na přípravu písniček a básniček. Po zahájení soutěže jsme se všichni společně rozezpívali, abychom soutěžícím pomohli odbourat trému. Slyšeli jsme české lidové, populární, pohádkové i vánoční písně, básně ze školních lavic a také mikulášské říkanky. Soutěž jsme zakončili písněmi na přání.

Nejlepší zpěváci obdrželi diplom a pěknou cenu. 

vychovatelky ŠD

Starší spolužáci nám jdou příkladem a jejich úklid listí v ZOO nás inspiroval k tomu, že jsme chtěli také pomoci smile
Původní termín 18. 11. nám zhatilo počasí, naštěstí v ZOO měli ještě volné datum 22. 11. a my byli rádi, že počasí tentokrát nebylo proti. 
Uklízeli jsme v hospodářské části a i když jsme zpočátku vůbec netušili, do čeho jdeme a co taková práce vše obnáší, pustli jsme se do práce s vervou a listí nám mizelo doslova před očima smile 
I od paní, co nás měla na starosti, jsme dostali velikou pochvalu, jací jsme úžasní pracanti. 
Za 2,5 hodinky jsme měli přidělený úsek uklizený a zbývající čas jsme vyplnili procházkou po zoo. 
Příští rok se určitě zúčastníme znovu. A co vy? Půjdete pomoci také? 
Mgr. Lucie Štěpánková, TU 7. B
pondělí, 28 listopad 2022 13:43 | AKTUALITY ŠKOLA

Plavecký výcvik "čtvrťáků"

Naši žáci ze 4. ročníků absolvovali plavecký výcvik. Žáci se pravidelně účastnili lekcí v krásném prostředí plaveckého areálu pod vedením zkušených instruktorů. Děti byly velmi šikovné a získaly a zdokonalily své dovednosti a radost z pohybu ve vodním prostředí. Zaslouží velkou pochvalu a v závěrečné lekci si po absolvování závodů zlepšily i své osobní výkony.

Každý obdržel o krásné diplomy a i ceny a oceněni byli i žáci, kteří si vybojovali v plaveckém závodě první 3. místa.

Děkujeme  paní instruktorkám, učitelkám i paním asistentkám.

Mgr. Pavlína Kopejsková

Dne 22. listopadu se po dvou „covidových“ letech mohlo konečně uskutečnit okresní finále ve stolním tenise. Tento turnaj již dlouhá léta pořádá ZŠ Březová v hale SKST Děčín. A tak se v úterý v krásné hale se sedmi špičkovými pingpongovými stoly proháněla téměř stovka dětí z několika děčínských škol, které mezi sebou soupeřily ve čtyřech kategoriích o příčky nejvyšší.

I přesto, že naše škola neměla ve svém výběru skutečného stolního tenistu, vedla si velmi dobře. Ve třech kategoriích jsme obsadili pěkné třetí místo. O úspěchy se zasloužili starší žáci ve složení Tomáš Šotka, Mára Holec, Ondra Koloušek a Péťa Krátký. Za starší žákyně nastoupily Bára Šafková, Markéta Bulyhová, Amálka Baumová a Káťa Tóthová.

Třetí byli i mladší kluci ve složení Milan Tenkrát, Radim Pavlíček, Pavel Kminiak a Honza Drobúl. Křest ohněm potom zažily mladší žákyně Martina Ortová, Eliška Kramerová, Vanessa Kunertová a Eliška Perská.

Poděkování patří všem zúčastněným za předvedené výkony a výbornou atmosféru a také paní rozhodčí Kopejskové a holkám z 8.B Lauře Mikelové a Ádě Pirunčíkové za pomoc s organizací turnaje.

Příští rok se budeme opět těšit na viděnou.

Mgr. Michal Pazderka a Mgr. Pavlína Kopejsková

úterý, 22 listopad 2022 15:15 | AKTUALITY ŠKOLA

8. A - Dinopark Liberec

V pátek 18. listopadu 2022 se žáci 8.A zúčastnili výletu do libereckého Dinoparku. Výlet se celkově vydařil, žáci si užili samotný park i atrakce v něm. Celý den utekl jak voda, vše šlo dle plánu a ani chladné počasí nás zvlášť netrápilo. Po Liberci jsme se pohybovali tramvají, která nás zavezla až před dveře do obchodního centra Plaza, kde je park situován. Žákům se výlet líbil, mnozí si odvezli i nějaké ty dinosauří suvenýry.

Svým žákům děkuji za příjemně strávený den a budu se těšit zase někdy příště.

Mgr. Lukáš Bartoň, třídní učitel 8.A

Strana 1 z 38