Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Výsledky - zápis do 1. ročníku 2023/2024

    Vážení rodiče,na základě výsledku zápisu jsme se rozhodli přijmout všechny děti (i nespádové), u nichž jste projevili zájem a zapsali…

    úterý | 09.květen 2023 | 13:54

NAŠE ŠKOLA

  • POČÍTAČOVÁ UČEBNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pondělí, 05 červen 2023 15:08

Akce ŠD - Oslava MDD

Ve dnech 30. května - 1. června proběhla ve školní družině oslava MEZINÁRODNÍHO DNE DĚTÍ.
Paní vychovatelky si pro děti v každém oddělení připravily spoustu různých soutěží, kvízů, rébusů a her. Některé disciplíny se uskutečnily jednotlivě, ve dvojicích, či ve skupinkách a účastníci za ně sbírali body.
Venku si děti mohly vybrat ze spousty aktivit - například kopaná, kladina, chůdy, tanec, žebřík, míčové hry, malování křídami a jiných zábavných her.
Letos poprvé se konala NETRADIČNÍ OLYMPIÁDA. Čtyři družstva soutěžila v navlékání ponožek na židli, podávání míče komínem, chůze s trakařem, tahání kačera, hopsání dvojic a proměna ve vránu krákavou. Vítězné družstvo bylo na místě odměněno sladkými medailemi.
V pátek 2. června si děti mohly své nasbírané body v soutěžích, směnit v obchůdku za věcné ceny nebo sladkosti.
Tento týden se opravdu vydařil! 
 
vychovatelky ŠD
úterý, 30 květen 2023 13:40

Akce ŠD - Kouzelní RENO v ŠD

Ve středu 24. května k nám po delší době zavítal kouzelník RENO.

Na úvod svého vystoupení předvedl triky s deštníčky, CD disky a barevnými šátky. Dále si pozval děti, které mu asistovaly při kouzlech s papírem, hůlkou, balónky a Rubikovou kostkou. Ke spolupráci přizval také paní vychovatelku a ukázal trik s kartami.

Děti sledovaly všechna kouzla a triky s velkým nadšením. Kouzelník RENO celé své vystoupení zakončil proměnou plyšového králíčka v živého tvora, jménem Bobánek.

Děti poděkovaly velkým potleskem ve stoje!!!

pondělí, 22 květen 2023 10:44

Akce ŠD - Olympiáda školních družin

Ve čtvrtek 18. května 2023 se na sportovním hřišti ZŠ Dr. M.Tyrše uskutečnila OLYMPIÁDA pro školní družiny v Děčíně.

Soutěžní disciplíny byly: běh na 50 metrů, hod do dálky, skok do dálky z místa, hod na cíl-3m a na závěr štafeta.

Naše družina měla na olympiádě dva týmy: Rychlonožky a Srdcaře. Oba týmy bojovaly ze všech sil, ale na medailové umístění to bohužel nestačilo. Krásné 2. místo si z olympiády odnesl Denis J. Lorenc z běhu na 50 metrů.

Denisovi a všem zúčastněným gratulujeme!
 
vychovatelky ŠD
pátek, 12 květen 2023 15:04

Akce ŠD - Nejkrásnější květina

Ve dnech 2. - 10. května 2023 se ve školní družině uskutečnila rukodělná soutěž NEJKRÁSNĚJŠÍ KVĚTINA. Děti mohly při tvoření využít nejrůznější materiály a techniky. Objevily se nám zde květiny ze skládaného papíru, kreslené i šité. Soutěžící použili nejčastěji barevný a krepový papír, také látku, špejle, brčka.

Všechny děti, co se této soutěže zúčastnily, si zasloužily diplomy a hodnotné ceny. 
 
Květiny jsou vystaveny v prostoru ŠD.
 
Všem dětem děkujeme za účast v soutěži a rodičům za pomoc při tvoření.
 
vychovatelky ŠD
 
úterý, 09 květen 2023 13:44

Akce ŠD - ATLETICKÝ TROJBOJ

Ve středu 3. května se na zahradě MŠ uskutečnil ATLETICKÝ TROJBOJ ŠD.

Děti soutěžily v běhu, skoku do dálky z místa a v hodu na cíl. Při hodnocení výkonů, byli sportovci rozděleni do třech věkových kategorií.

Výsledková listina nejlepších účastníků visí na naší nástěnce.

Všichni byli pochváleni za jejich sportovní nadšení a vítězové jednotlivých disciplín a kategorií byli odměněni diplomy a pěknými cenami.

vychovatelky ŠD

úterý, 09 květen 2023 13:32

Fotosoutěž "Blízká místa mému srdci"

Vážení mladí fotografové, 

rádi bychom Vás pozvali k účasti na fotosoutěži s názvem "Blízká místa mému srdci", kterou pořádá MAS Labské skály na svém území. Tato soutěž je určena pro všechny z Vás, kteří máte rádi fotografii a místo, kde žijete. Nyní máte šanci ukázat svůj talent a zároveň získat skvělé ceny!

Chceme, abyste se podívali na své okolí z nové perspektivy a objevili krásy a zajímavosti blízkých míst, která mají pro Vás osobní význam. Může to být například Vaše oblíbené místo na procházce, místo, kde se scházíte s přáteli, nebo místo, které Vás inspiruje.

Není důležitá pouze technická kvalita fotografií, ale především Váš osobitý pohled na místo, které máte rádi. Můžete použít libovolný fotoaparát, ať už je to profesionální zrcadlovka nebo jen Váš mobilní telefon. Hlavní je, aby vaše fotografie byla autentická a vyjádřila Vaše pocity a vztah k blízkým místům na území MAS Labské skály.

Co můžete vyhrát?

Pro vítěze soutěže jsou připraveny poukázky do obchodu Alza v hodnotě 5000 Kč, 3000 Kč a 2000 Kč. Věcné dary pak získá výherce speciální ceny veřejnosti.

Jak se zúčastnit?

Stačí pořídit fotografii místa, které má pro Vás osobní význam a odeslat ji s krátkým odůvodněním, proč jste si dané místo vybrali na e-mailovou adresu, která je uvedena v Pravidlech a podmínkách soutěže.

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je otevřena pro všechny děti a mládež do 18 let (včetně), kteří pořídí fotografii na území MAS Labské skály. 

Termín soutěže

Soutěž je otevřena od 1.5.2023 do 31.7.2023. Následně bude probíhat hodnocení fotografií odbornou porotou a vítězové budou oznámeni na webových stránkách a facebooku MAS Labské skály.

Veškeré podrobnosti k fotosoutěži naleznete v Pravidlech a podmínkách soutěže - viz příloha tohoto mailu.

Přejeme Vám mnoho radosti z fotografování, hodně kreativity a fantazie.

A nebojte se experimentovat s různými úhly, perspektivami, barvami a kompozicemi. Každá fotografie je příležitostí k vyjádření vašeho jedinečného pohledu na místo, které je Vám blízké.

V případě dotazů nebo dalších informací se obracejte na:

Renata Jírová, mail: jirova@maslabskeskaly.cz , tel: 725 290 007

 

V příloze tohoto článku naleznete plakát k fotosoutěži a dále pravidla a podmínky soutěže. Tento článek obsahuje i prokliky na soutěž, která je zveřejněna na našich fb a webových stránkách MAS Labské skály.

Paní vychovatelka si pro své děti z 2. oddělení připravila Hravou autoškolu 🚗.
 
Děti si samy vyráběly volanty a jako v opravdové autoškole je čekaly testy a jízdy, ke kterým se využila zahrada mateřské školky. No a komu (čti všem 😊) se testy a jízdy vydařily, získal svůj první řidičák a sladkou odměnu k tomu. 🍬🍭.
 
Věříme, že si děti tuto akci moc užily a že až budou dělat opravdové zkoušky na opravdový řidičák, tak si na tento den vzpomenou 😊
 
Hana Řadová

Dnešní uplakané počasí nám zpříjemnila spolupráce s naší kolegyní Marcelou Ledvinkovou. Připravila se synem Matějem třicet písní, doslova hitů, které mohou děti využít na letních táborech, při různých sešlostech s kamarády, při opékání buřtů a jiných zábavných příležitostech s kytarou.

Rozezpívali jsme se za doprovodu klavíru a kytary písní Skálo, skálo a poté si každé oddělení  vybíralo písně na přání. Samostatně nám zahrál a zazpíval Matěj populární anglickou píseň Let her Go od Passenger. Na závěr zazněla píseň Rodné údolí, kterou se děti krásně rozloučily a svým nadšením poděkovaly našim hudebním hostům!

vychovatelky ŠD

V měsíci březnu se jako už každý rok věnujeme ve školní družině knížkám. Každé oddělení má svou výstavku knih, kterou po týdnu obměňujeme. Vybíráme tituly klasické i moderní, ze kterých si čteme ukázky. Zajímají nás autoři a obdivujeme ilustrátory. Děti také nosí své oblíbené knihy z domova a popisují příběhy svých favoritů.

Letos se naše školní družina opět zúčastnila soutěže pro malé čtenáře - RANDE S KNIHOU, ve spolupráci s pobočkou městské knihovny v Děčíně 3. Každému oddělení byla zapůjčena dobrodružná kniha, kterou jsme během března přečetli. Úkolem dětí bylo nakreslit oblíbenou postavu z četby.
Ve středu 29. března jsme všechny ilustrace a zapůjčené knihy odnesli do již zmiňované knihovny. Paní knihovnice dětem vysvětlila chod knihovny a ochotně odpovídala na jejich otázky. Děti si se zájmem prohlížely knihy, časopisy a mohly vyplnit čtenářský kvíz. 
Při odchodu děti dostaly lízátko a spoustu hodnotných cen na tvoření v ŠD.
 
vychovatelky ŠD
čtvrtek, 23 březen 2023 09:17

Akce ŠD - Karaoke

V úterý 21. března jsme připravili pro děti ve školní družině zábavné hudební odpoledne. Na KARAOKE si děti vybraly píseň z předem připraveného seznamu, na kterém byly lidové, pohádkové a populární písničky. Úvodem jsme si společně zazpívali písně Když nemůžeš..., Nafrněná..., Saxana... a další. Poté dostali možnost si zazpívat jednotlivci či skupinky své oblíbené písně. Na závěr jsme si opět společně zazpívali například Buchet je spousta...,Já jsem muzikant..., Já do lesa nepojedu... 

I letos se akce vydařila!
 
vychovatelky ŠD
Strana 1 z 7