Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • POČÍTAČOVÁ UČEBNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
neděle, 23 červen 2024 23:47

Brigáda na Růžovském vrchu

V pondělí 17. června 2024 se naši žáci účastnili již třetího ročníku boje proti invazivní netýkavce malokvěté na Růžovském vrchu.

Pod vedením zaměstnanců NP České Švýcarsko Mgr. Ivany Markové a Ing. Jarmily Judové se děti seznámily s NPR Růžovský vrch, zejména pak s rostlinstvem, které zde roste a s důvody, proč je potřeba potírat výskyt netýkavky malokvěté.

Společně s netýkavkou malokvětou, která pochází z Asie a agresivně se šíří podél turistických cest, kolem kterých vytlačuje naše původní druhy rostlin, se zde vyskytuje naše původní netýkavka nedůtklivá. Děti se tedy musely naučit tyto druhy bezpečně rozeznávat, aby nevytrvávaly špatné rostliny.

Celkem jsme zničili 18428 ks netýkavek malokvětých. Pro srovnání je to o více jak 6 500 ks méně než v loňském roce. Rovněž se mění prostorové rozprostření netýkavky. Na mnoha místech jí výrazně ubylo.

Akce vyšla skvěle do doby, než nás stihl prudký déšť, většina z nás byla promočená až na kost.

Děkuji dětem za účast na akci a Mgr. Ivaně Markové a Ing. Jarmile Judové za zapojení naší školy do praktické ochrany přírody.

Mgr. Lukáš Bartoň

Přečteno: 33 x