Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Výsledky - Zápis do 1. ročníku 2024/2025

    Vážení rodiče,na základě výsledku zápisu jsme se rozhodli přijmout všechny děti (i nespádové), u nichž jste projevili zájem a zapsali…

    čtvrtek | 09.květen 2024 | 23:02

NAŠE ŠKOLA

  • VLASTNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
středa, 15 květen 2024 13:58

Hudební workshop bicích nástrojů – 4.A

V úterý 14. května 2024 se žáci 4.A zúčastnili hudebního workshopu bicích nástrojů, který se konal v Městské knihovně v Děčíně pod vedením zkušeného lektora Karla Suchánka.

Nejdříve si děti zopakovaly hudební teorii, poté se seznámily se zajímavými informacemi ohledně bicích souprav akustických i elektrických, cajonů a dalších perkusí. Za doprovodu těchto nástrojů si také žáci zazpívali jednoduché dětské písně např. Skákal pes a Pec nám spadla.

Závěr workshopu patřil tomu nejpodstatnějšímu – samotné hře na bicí soupravy akustické, jednu elektrickou a na cajony. Děti se do hry zapojily a já jsem dokonce mezi nimi objevila i skryté talenty. Děti doprovodily hrou na cajony jeden z největších hitů hudební skupiny Queen – We will rock you.

Tento hudební seminář mé žáky natolik nadchl, že by rádi stihli jeho druhou navazující lekci ještě do konce tohoto školního roku. Tak uvidíme, zda se nám to ještě v měsíci červnu podaří zrealizovat.

Mgr. Martina Landovská, třídní učitelka

Přečteno: 56 x