• Výsledky - Zápis do 1. ročníku 2024/2025

Vážení rodiče,na základě výsledku zápisu jsme se rozhodli přijmout všechny děti (i nespádové), u nichž jste projevili zájem a zapsali…

čtvrtek | 09.květen 2024 | 23:02

• REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

středa, 08 květen 2024 22:00

Botanická exkurze

Ve čtvrtek 2.. a v pátek 3. května 2024 se žáci sedmých tříd účastnili botanické exkurze v okolí školy.

Žáci měli za úkol natrhat a určit během 15 minut maximum rostlin, které nyní rostou a kvetou. K určování obtížnějších druhů pak využívali mobilní aplikaci PlantNet. Po uplynutí daného času jsme společně vyhodnotili přesnost určení jednotlivých druhů rostlin.

Krom toho se žáci seznámili i s problematikou nevhodného kosení veřejných ploch, kdy nadměrná seč či seč v nevhodnou roční dobu způsobí druhovou degradaci porostu a má rovněž negativní vliv na biodiverzitu v městské zástavbě a mnoho dalšího.

Žáky musím pochválit, jelikož se do určování pustili se značným zápalem a všichni pracovali, jak měli, za což jim byla udělena i pěkná známka.

Galerie Obrázků