Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Výsledky - Zápis do 1. ročníku 2024/2025

    Vážení rodiče,na základě výsledku zápisu jsme se rozhodli přijmout všechny děti (i nespádové), u nichž jste projevili zájem a zapsali…

    čtvrtek | 09.květen 2024 | 23:02

NAŠE ŠKOLA

  • UDRŽOVANÉ OKOLÍ

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
středa, 08 květen 2024 21:55

Vítání ptačího zpěvu

Ve středu 1. května 2024 se naši žáci účastnili akce "Vítání ptačího zpěvu" v Zoo Ústí nad Labem.

Během této akce se děti pod vedením zkušeného ornitologa Mgr. Václava Berana seznámily s několika druhy městských ptáků. Byl jim demonstrován odchyt ptáků do nárazových sítí a jejich následné kroužkování. Někteří žáci měli možnost si ptáčka vzít do rukou a po okroužkování ho pustit na svobodu. Odchytit se podařilo pěnici černohlavou, vrabce domácího, červenku obecnou nebo pěvušku modrou. Další druhy bylo možno pozorovat přímo v areálu zoo.

Akce se koná každoročně v brzkých ranních hodinách a aby se žáci dostali na místo včas, museli být již v 5 hodin ráno na hlavním nádraží. Odměnou za brzké vstávání jím bylo pozorování ptáků z bezprostřední blízkosti a volný vstup do zoo.

Všichni jsme si užili skvělý den a odnesli spoustu zážitků a nových poznatků.

Mgr. Lukáš Bartoň

Přečteno: 105 x