• VYBAVENÍ TŘÍDY

pátek, 01 březen 2024 13:21

Návštěva Městské knihovny Děčín – 3.A a 3.B

Ve středu 21. února se žáci třetích ročníků a jejich paní učitelky a asistentky vypravili na návštěvu do městské knihovny.

Paní knihovnice si připravila zajímavé povídání o historii knihovny a o českých pohádkách se zaměřením na tvorbu Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena. Děti se dozvěděly zajímavosti o těchto spisovatelích, a hlavně o pohádkách, které napsali. Mezi regály si prolistovaly knihy, které je zaujaly a pokud mají registraci, mohou si je i zapůjčit.

Získali jsme také informace o akcích, které knihovna ve svých prostorách pořádá např. divadelní představení, přednášky a výstavy a nebo každoroční akci Noc s Andersenem.

Hezkým zakončením návštěvy byla prohlídka prostor knihovny od suterénu přes knižní oddělení, učebny a archiv vyřazených knih, až po krásný výhled z ochozu v horním patře budovy na Děčínský zámek, řeku Labe, Pastýřskou stěnu a část města.

Prohlídku i krásné povídání jsme si všichni užili a rádi knihovnu opět navštívíme.

za 3.A Mgr. Pavlína Zahálková a Zuzana Valko
za 3.B Mgr. Petra Jahodová a Jana Slavíková