• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

středa, 03 leden 2024 11:58

Adventní fyzikální kalendář

Poslední dny před Vánocemi jsme si zpříjemnili projektem "Adventní fyzikální kalendář".

S vybranými žáky 6. - 9. ročníků jsme rozbalili 24 tajemných pytlíčků a sestavili 24 fyzikálně-chemických hraček, pomůcek či jiných zajímavostí.
Mezi nejoblíbenější patřily např.: destička s nesmáčivým povrchem, plavající rybička s vrtulí, elektromotor, vánoční ozdobičky s třpytkami, světelné adventní přáníčko, puzzle s prapodivnými tvary, kov roztékající se v dlani, blikačka či pátrání po neznámé látce.

Všechny vyrobené pomůcky budeme zároveň používat při výuce fyziky, vždy v patřičném ročníku při daných tématech. Takže se s nimi postupně seznámí i všichni ostatní žáci.

Ing. Štěpánka Řežábková
Přečteno: 120 x Naposledy změněno čtvrtek, 04 leden 2024 14:04