• VARIABILNÍ PROSTŘEDÍ

pondělí, 11 prosinec 2023 11:19

Školní kolo olympiády Čj

Blíží se konec kalendářního roku a pro školní prostředí to znamená jediné – školní kola olympiád pro spoustu předmětů.

V úterý 5. 12. 2023 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády z českého jazyka. Toto školní kolo je určeno pro žáky 8. a 9. tříd a v úterý mezi sebou „zabojovalo“ 12 žáků.

Na žáky čekal test z gramatiky, který prověřil nejen jejich gramatické znalosti, ale celkově práci s jazykem. Druhou část olympiády tvořil sloh, žáci měli za úkol napsat jakýkoliv slohový útvar na téma „Poprvé sám/sama“. Většinou převládalo vypravování a žáci se se zadaným tématem „poprali“ velmi statečně.

Postup do okresního kola je však určen pouze pro 2 nejlepší, těmi se za naši školu staly Míša Štefková z 8. B a Terka Sobotková z 9. A. Holky čeká na konci ledna okresní kolo, kde se utkají s nejlepšími žáky zbylých škol z okresu Děčín a my jim samozřejmě budeme moc držel palce.

Mgr. L. Štěpánková