• VARIABILNÍ PROSTŘEDÍ

pátek, 20 říjen 2023 15:48

9.A a 9.B na prohlídce SŠ lodní dopravy a technických řemesel

Dne 17. října 2023 navštívili naši deváťáci SŠ lodní dopravy a technických řemesel, kde se zúčastnili akce s názvem „Zkus to sám“.

Jednalo se o ochutnávku technických řemesel a smyslem bylo seznámit žáky se školou a s obory, o které je ze strany firem zájem.

Program byl rozdělen do dvou částí. První hodina byla ve škole na Dělnické ulici, kde si žáci v dílnách zkusili vysekávání, obrábění, ražení a vrtání. Druhá hodina byla na školním plavidle DL2 v přístavu v Rozbělesy. Zde žáci vázali uzly, startovali motor, řezali část obkladu a upravovali potrubí.

Po této návštěvě mají žáci představu o jednotlivých učebních oborech a mají více jasno při svém rozhodování o budoucí střední škole.

Mgr. Martina Hanzaliusová