pátek, 13 říjen 2023 10:09

Přírodovědná vycházka

V neděli 8. října 2023 se žáci navštěvující Biologický kroužek vydali na exkurzi přírodou na trase Kristin Hrádek – Bělá – Pastýřská stěna.

Během exkurze byly žákům presentovány rozličné biotopy a pro ně typické organismy. Žáci se během exkurze aktivně zapojovali a hledali/upozorňovali na organismy, které je zaujaly. V průběhu exkurze byly presentovány zejména mokřadní a lesní biotopy. Žáci pozorovali např. hálky různých blanokřídlých, veverku obecnou, mloka skvrnitého, slepýše křehkého či pavouka sklípkánka. Z rostlin byl důraz kladen nejenom na rostliny charakteristické pro daný biotop, ale i rostliny geograficky nepůvodní, mnohdy invazivní. Vzhledem k množství pískovcových skalisk, balvanů a suti mohli žáci pozorovat stopy po činnosti druhohorních živočichů, jako jsou chodbičky po červovitých organismech žijících na dně. Nalezli jsme dokonce i několik fosilních mlžů.

I přes rozmary počasí přišlo hojné množství účastníků a akce se vydařila.

Galerie Obrázků