• VENKOVNÍ HŘIŠTĚ

pátek, 06 říjen 2023 14:42

Fyzika 7. ročník

Během září se sedmáci zabývali ve fyzice pohybem a rychlostí.
Protože nám počasí stále přeje, je ideální si vše vyzkoušet nejen prakticky, ale navíc ještě venku na sluníčku.
Ve dvojicích si žáci nakreslili křivočaré trajektorie a pak po nich zkoušeli chodit různými druhy chůze. Měřili čas a počítali svou rychlost. Prošli se normální chůzí, běhali co nejrychleji, ale také vymysleli různé kuriozity. Takže jsme viděli např. skákání po jedné noze, chůzi poslepu, pozadu, nebo kombinaci všeho dohromady.
Nejnápaditější byla ale rozhodně chůze po čtyřech, zároveň pozadu a ještě v puse s polévkovou lžící a pingpongovým míčkem. Při tomto druhu pohybu dotyčný dosáhl rychlosti krásných 0,0078 m/s smile.

Ing. Štěpánka Řežábková
Přečteno: 119 x Naposledy změněno pátek, 06 říjen 2023 14:47