Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • POČÍTAČOVÁ UČEBNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pondělí, 25 září 2023 08:45

4.A - Exoplanety na děčínském zámku

Ve čtvrtek 21. září 2023 jsme v dopoledních hodinách se třídou 4.A navštívili velice zajímavou výstavu na děčínském zámku „Dotkni se (exo)planet“. Více v článku.

Prohlídku výstavy nám o odborný výklad, kvíz s pracovními listy a vědomostní hrou obohatila milá průvodkyně Klára Kozlíková, která je vlastně už taková naše „stará známá“, neb nás vždy na Zámku provází při různých příležitostech. Děti se dozvěděly zajímavosti o vzdálených exoplanetách, tedy planetách jiných slunečních soustav než je ta naše. Žáci si zopakovali znalosti o našich planetách ze 3. ročníku formou vědomostní hry, ve které byli všichni natolik úspěšní, že si zasloužili jedničku z přírodovědy. Také jsme si povídali o umělé družici Sputnik a dokonce jsme mohli i zaslechnout, jaký zvuk vydávala, když kroužila na oběžné dráze. Ve zbytku času si děti mohly samostatně výstavu prohlédnout a pročíst si to, co je skutečně zajímalo z odborných popisků přímo u konkrétních planet. Výstavu rozhodně doporučujeme všem dětem napříč věkem.

Mgr. Martina Landovská, třídní učitelka 4.A

Přečteno: 92 x Naposledy změněno středa, 27 září 2023 07:39