• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

pondělí, 18 září 2023 14:35

Seznamovací výlet Školního parlamentu

Seznamovací výlet Školního parlamentu už je zase za námi. Stejně jako v předchozích letech jsme vyrazili na nedaleký Kvádrberk, kde jsme se věnovali teambuildingovým hrám a soutěžím.

Nejdříve jsme se chtěli seznámit a navzájem se o sobě něco dozvědět. Stejně jako vloni jsme si prostřídali identitu, následně jsme si zahráli Safari honičku. Máme letos v parlamentu hodně sportovců, kteří jakoukoliv „běhací“ aktivitu vítali.

Později se děti rozdělily do tří skupin, ve kterých měli plnit další úkoly. Prvním bylo nasbírat do papírové tašky jakékoliv předměty tak, aby z jejich počátečních písmen dokázali sestavit abecedu. Fantazii a kreativitě se meze nekladou, a tak některé položky byly opravdu vtipné (C-cokoliv, B-bordel). Další hra byla zaměřená na logiku a schopnost spolupráce, kdy dvě skupiny uvízly v dopravní zácpě a jejich úkolem bylo se přemístit na opačný konec města. Tady se opravdu projevil organizační smysl některých účastníků (duo Olík a Ďolík bylo nepřekonatelné, ale perfektní logické uvažování předvedl například i Jára z 5. A, který předstihl většinu svých starších spolužáků). Hra Šestý smysl měla zase odhalit schopnost odhadnout, co si asi myslí zbytek skupiny.

V závěru jsme ještě jen tak pro legraci zkusili vyfotit Momentky Kodakem, kdy skupiny předváděly výjev na zadané téma (skupina superhrdinů, skupina baletních tanečníků a milionářská rodina).

Potom už nás čekalo hlasování o post předsedy Školního parlamentu, který získal Honza Doležal z
9. B. Jeho zástupcem se stal Mára Hubený z 6. B. O pozici zapisovatele projevil zájem Míša Havel ze
7. B (který psaní článku na web doufám už příště vezme za mě) a o nástěnku parlamentu se budou starat Lucka Leginová ze 7. A a Eliška Kramerová ze 7. B).

Potom už následovala vytoužená šišková válka a společné foto na vyhlídce a cesta zpět ke škole. Výlet se vydařil a my se těšíme na další schůzku a podnětné připomínky členů ŠP.

Mgr. Jana Adéeová, Mgr. Lucie Štěpánková