• PROSTŘEDÍ ŠKOLY

úterý, 05 září 2023 21:03

Netopýří noc

V pátek 1. září 2023 se několik dětí z naší školy účastnilo každoroční akce Mezinárodní noc pro netopýry u Ledové jeskyně za Cvikovem, jejímž cílem je seznámit veřejnost s těmito zvířaty a jejich životem.

Letošní ročník netopýří noci provázelo deštivé počasí. I tak se ale děti mohly podívat na cca 4 druhy netopýrů, které měli organizátoři pro návštěvníky přichystané. Některé děti měly to štěstí a na netopýra si i sáhly. S dětmi jsme se ještě prošli za svitu baterek potemnělým lesem a hledali další živočichy, kteří ho obývají. Děti viděly ropuchu obecnou, skokana hnědého či brouka střevlíka.

Déšť nás provázel po celou dobu a pršet přestalo ve chvíli, kdy akce skončila. Snad tedy příští ročník bude na počasí přívětivější.

Děkuji všem zájemcům za účast a budu se těšit na některé z dalších akcí.

Galerie Obrázků