• VYBAVENÍ TŘÍDY

čtvrtek, 22 červen 2023 15:39

Lucy is dead

A je to tady!! Když jsme v květnu v hodině angličtiny s 6. A nalistovali stránku v učebnici s textem o tom, jak natočit vlastní film, nikdo jsme netušili, že se zrodí myšlenka, která nabere takových rozměrů, a že se nám tuto myšlenku nakonec opravdu podaří zhmotnit.

Nejdříve jsme navrhli kostru příběhu, od které jsme se přesunuli ke scénáři a dialogům, které jsme společnými silami překládali do angličtiny.

Potom už jsme mohli přejít k natáčení jednotlivých scén. Třída má neuvěřitelné umělecké cítění, a tak si žáci většinu záběrů organizovali téměř sami. I tak jsme museli čelit drobným zádrhelům - není technicky možné, aby děti chodily dva týdny v jednom oblečení, a tak jsme nedodrželi filmový dress code, někdy nám chyběla postava, když jsme měli volné natáčecí prostory, a tak jsme upravovali scénář, přetáčeli, dotáčeli, ale některé záběry jsme již upravit nestihli. I tak ale výsledek určitě stojí za to! My jsme se rozhodně dobře bavili a měli jsme proč se těšit do školy.

A já jsem si znovu připomněla, jak jsem vděčná za to, že můžu mít to nejkrásnější zaměstnání na světě, ve kterém potkávám tolik inspirativních mladých lidí.

Mgr. Jana Adéeová