pondělí, 19 červen 2023 09:24

Pohádková fyzika pro předškoláky

Během června jsme s žáky 9.A připravili akci s názvem "Pohádková fyzika".
Pozvali jsme do naší moderně vybavené učebny fyziky postupně 2 skupinky předškoláků z naší školky MŠ Březová - Sovičky a Motýlky.
Provázela nás pohádka O veliké řepě, kterou dětem s pomocí loutek zahrály Nelča Ješetová a Kačka Macíková.
V průběhu jsme si postupně ukázali několik demonstračních pokusů týkajících se např. atmosférického tlaku, podtlaku či tření.
Ale i samotní předškoláci si několik pokusů vyzkoušeli. "Přeprali" tlak vzduchu a pomohli nám zalévat řepu. Vyrobili si "kelímkový telefon" a s pomocí něj jsme zavolali na pomoc babičku a vnučku. A nakonec si vyzkoušeli i výrobu píšťalky, takže jsme mohli přivolat i zvířátka a řepu se nám nakonec podařilo skutečně vytáhnout.
Telefon i píšťalku si děti odnesly domů a jistě s nimi doma dělají radost rodičům :-)

Se všemi aktivitami jim pomáhali někteří další žáci z 9.A, 8.A a 9.B, kterým patří velké poděkování.
Jmenovitě děkuji Barče Veselé, Kristýně Morozovové, Nikole Kukeňové, Kristýně Bělíkové, Martinu Bárovi, Aničce Doové, Terezce Leginové, Jendovi Miškovskému a samozřejmě Kačce Macíkové a Nelče Ješetové.

Ing. Štěpánka Řežábková