pondělí, 19 červen 2023 09:18

Výroba vlnostroje - fyzika 8. ročník

Jako velmi vydařená akce se ukázala být výroba medvídkového vlnostroje při fyzice v 8. třídách. Pomocí špejlí, izolepy a několika balíčků gumových medvídků jsme si vytvořili báječnou pomůcku, která nám měla přiblížit, jakým způsobem se šíří zvuk a že se vlastně jedná o vlnění. Stačí ťuknout do první špejle, všechny ostatní se postupně rozpohybují a vlna se přenese až k té poslední.
Vyzkoušeli jsme si to společně s vlnostrojem nataženým vodorovně a poté i svisle na schodišti na chodbě.
Některé žáky z 8.A to nadchlo natolik, že svůj výrobek šli ukázat i do družiny mladším spolužákům.
Škoda, že naše nová fyzikální pomůcka neměla dlouhého trvání. Na konci hodiny si žáci medvídky spravedlivě rozdělili a zaslouženě snědli.
Ale věřím, že se v budoucnu jistě zase rádi na něčem podobném budou podílet smile

Ing. Štěpánka Řežábková