• NOVÉ ŠATNY

středa, 14 červen 2023 12:11

Brigáda na Růžovském vrchu

Dne 12. června 2023 se žáci 8.A vydali – stejně jako loni – na Růžovský vrch pomáhat s omezením výskytu invazivní rostliny netýkavky malokvěté. Žáci si museli v úvodu připomenout rozdíly mezi netýkavkou malokvětou a nedůtklivou, která je pro naše lesy původní a následně se mohli pustit do práce.

Krom samotného vytrhávání rostlin museli žáci rostliny i počítat, aby se dalo do budoucna vyhodnotit, jaký efekt vytrhávání na populaci netýkavky malokvěté má.

Žákům se toho dne podařilo zlikvidovat přes 25000 jedinců, a to jen v cca třímetrovém pásu od turistické cesty od úpatí vrchu až téměř po jeho vrchol.

Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili, a rovněž děkuji zaměstnancům NP České Švýcarsko Mgr. Ivaně Markové a Ing. Jarmile Judové za realizaci této akce.