Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Ředitelské volno

    Na pátek 29. 9. 2023 vyhlašuje ředitelka školy z technických důvodů (oprava vodovodního řádu) ředitelské volno. Školní družina a školní…

    pátek | 15.září 2023 | 14:43

NAŠE ŠKOLA

  • REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
čtvrtek, 01 červen 2023 14:52

5. místo v soutěži „Mladý záchranář 2023“

Dne 31. 5. 2023 se naše škola zúčastnila soutěže „Mladý záchranář 2023 – dokaž, že umíš ̋.

Cílem této soutěže je prezentace činností integrovaného záchranného systému, možnost zažít den plný soutěží a zábavy v přítomnosti záchranářů a vychovat mladou generaci ohleduplnou a užitečnou sobě i svému okolí při setkávání s rizikovými situacemi v běžném životě.

Naši žáci museli projít jedenácti stanovišti, kde poměřili svoje znalosti s dalšími deseti týmy z různých základních škol.

Mezi soutěžní disciplíny patřili: slepá mapa a topografie, nebezpečné látky, činnost při mimořádné události, první pomoc, otázky z dopravní tématiky BESIP, psychomotorický test, znalost hasebních látek a prostředků, obsah evakuačního zavazadla, požární útok na terč, vázání uzlů a ohlášení požáru.

Naši soutěžící A. Pirunčíková, M. Musil, J. Dittriich a T. Sládeček podali vynikající výkony. Tým nejvíce podržel Tomáš Sládeček, který jako dobrovolný hasič významně přispěl svými znalostmi ve všech disciplínách k dobrým výsledkům. Do soutěže se také zapojili naši dva náhradníci N. Plevačová aj J. Wojnarowski.

Pro všechny zmíněné žáky to byla na této akci jejich premiéra. Proto je musím pochválit za krásné páté místo!

Mgr. Martina Hanzaliusová

Přečteno: 64 x