• VYBAVENÍ TŘÍDY

pondělí, 22 květen 2023 10:41

Projektový den – Ochrana přírody

V pondělí 15. května 2023 se žáci 7.B účastnili projektového dne na téma ochrany přírody a chráněných území. Během projektového dne žáci vypracovávali pracovní list, který měl dvě hlavní části. První část probíhala ve škole, děti se v ní seznámili s velkoplošnými chráněnými územími v okrese, zamýšleli se nad důvody vzniku chráněných území, navrhovali způsoby, jak se mohou sami do ochrany přírody zapojit a jaká konkrétní opatření mohou učinit na podporu biodiverzity atd. Druhá část pak probíhala v terénu, kde jsme se seznámili s EVL Labské údolí, při vycházce jsme se pak zaměřili zejména na invazivní druhy rostlin a živočichů. V závěru měli žáci za úkol zhodnotit své dojmy z projektového dne, jeho klady a zápory.

Celkově se třídě projektový den líbil, což mě velice těší, jako hlavní nedostatek bylo v drtivé většině případů, zmíněno počasí, lehce nám pršelo, takže psaní si poznámek do pracovního listu byla pro děti výzva, kterou ale zvládli. Musím sedmáky určitě pochválit za dobře odvedenou práci.