• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

pondělí, 22 květen 2023 10:37

Exkurze na Kvádrberk

V pondělí 15. května 2023 se děti z Biologického kroužku vydaly na exkurzi na děčínský Kvádrberk. Původní záměr byl jít do lesů nad Březinami, avšak deštivé počasí mě donutilo změnit původní zamýšlený program. Vzhledem k tomu že předtím delší dobu nepršelo, byla velká šance, že děti budou moci na Kvádrberku pozorovat jinak v noci aktivní mloky i za dne.

Štěstí nám přálo a mloků bylo toho dne opravdu požehnaně. Krom mloků mohly děti vidět druhého nejmenšího pěvce ČR králíčka ohnivého, budníčka menšího, dále pozorovaly například brhlíka lesního, jak nosí do hnízdní dutiny potravu pro svá mláďata. Milým překvapením bylo i to, že se nám ukázalo několik veverek obecných. Pro děti pak bylo obzvlášť zážitkem setkání s užovkou obojkovou, která se proplazila přímo mezi nohama několika žáků. Během exkurze se děti také seznámily s různými biotopy, které se na Kvádrberku nacházejí, byly upozorňovány i na vybrané druhy rostlin, které zde rostou a mnoho dalšího.

Akce vyšla lépe, než všichni předpokládali a všichni jsme si exkurzi náramně užili.

Budu se těšit opět příště.

Galerie Obrázků