• PROSTŘEDÍ ŠKOLY

pátek, 12 květen 2023 14:53

Bohyňská lada

V neděli 07. května 2023 byla připravena pro žáky, kteří se umístili na prvních třech místech školního kola Biologické olympiády, exkurze na orchideové louky nedaleko obce Bohyně.

Žáci se zde seznámili s významnými taxony několika různých biotopů – krom samotných luk to byly dále dubo-habřiny a mokřady. Při exkurzi jsme viděli hned 4 druhy orchidejí – vstavač kukačka, který má zde poslední místo výskytu v rámci celého ústeckého kraje, dále pak vstavač osmahlý, bradáček vejčitý a prstnatec májový. Ze zvířat zaujaly různé druhy členovců, skokani hnědí, slepýš křehký či veverka obecná.

Počasí ten den vyšlo na výbornou, všichni jsme si užili den v krásném koutu přírody.

Galerie Obrázků