• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

pátek, 12 květen 2023 14:46

Naše tečka za Prašinou

Že jsme s dětmi v dubnu navštívili divadelní představení Prašina, jsme vás již informovali. Vzhledem k tomu, že představení v dětech opravdu rezonovalo, věděly jsme, že to nemůžeme nechat jen tak. Vymyslely jsme proto na další hodiny českého jazyka aktivity, při kterých se k divadelnímu představení vrátíme.

Pro žáky jsme připravily pracovní listy, při jejichž vyplňování se měli vžít do role kritiků a vytvořit recenzi k divadelnímu představení. Jak hodnotili žáci herecké výkony? Jak se jim líbila scéna, zvukové a světelné efekty? Odvedl kostymér dobrou práci? Co naopak podle nich představení ublížilo? Musíme říct, že odpovědi dětí měly opravdu „hlavu a patu“ a bylo vidět, že nad svými odpověďmi přemýšlí, že tam nechtějí napsat „jen tak něco“.

Ten, kdo se divadelního představení neúčastnil, měl svůj pracovní list, ve kterém vyplňoval informace o pražském Divadle v Dlouhé a zároveň i Klicperově divadle v Hradci Králové. Tento divadelní soubor má totiž Prašinu ve svém repertoáru.

Práce žáků visí na chodbě 2. stupně v 1. patře.

Pomyslnou tečkou na dortu pak byly dopisy žáků 6. tříd, které byly adresovány přímo hercům do divadla v Hradci Králové a které se jim také odeslaly. smile

Mgr. Lucie Štěpánková, Mgr. Jana Adéeová