úterý, 09 květen 2023 13:41

Biologická exkurze do Hradce Králové

V pátek 28. dubna 2023 vyrazili žáci z Biologického kroužku na vícedenní exkurzi po Hradci Králové. Exkurze trvala do neděle 30.04. a během ní děti viděly nepřeberné množství druhů zvířat a rostlin, které mnohdy nemají ani šanci na Děčínsku spatřit.

Exkurze probíhaly od rána až do půlnoci. Během dne žáci navštívili botanickou zahradu léčivých rostlin při Farmaceutické fakultě UK. Měli šanci nahlédnout i do skleníku botanické zahrady, dále navštívili PP Na Plachtě, kde si pomocí cedníků zalovili různé druhy bezobratlých živočichů, viděli čolky, rosničky, exmoorské ponye, ještěrku obecnou atd., dále ještě přes den navštívili park Jiráskovy sady, kde mohli pozorovat kavky, vodní ptáky, zajíce polního a spoustu druhů parkových rostlin.

Během dvou večerů jsme pak s dětmi trávili čas v PP Na Plachtě, kde vůbec největším zážitkem byli tamní obojživelníci. Žáci viděli a slyšeli kvákající rosničky, blatnici skvrnitou, čolka velkého, obecného i horského, z bezobratlých byl nejlepším úlovkem samec potápníka vroubeného.

Celkově se akce vydařila na výbornou a všichni si čas strávený v Hradci užili.

Budu se těšit opět někdy příště.

Přečteno: 75 x Naposledy změněno pátek, 12 květen 2023 14:46