• TĚLOCVIČNA ŠKOLY

úterý, 09 květen 2023 13:30

Krajské finále ve volejbalu

Ve středu 3. května 2023 se naši „velcí kluci“ zúčastnili krajského finále ve volejbalu.

Už to, že dokázali ovládnout okresní finále a porazit několik škol okresu Děčín, bylo velmi příjemným překvapením, neboť v týmu nefiguruje jediný kovaný volejbalista. A tak jsme sedli ve středu ráno do aut a vypravili se do Jirkova vstříc nové zkušenosti. Bylo nám jasné, že to bude doslova křest ohněm, neboť prvními soupeři kluků byly volejbalové týmy z Ústí nad Labem a domácího Jirkova. I přes velkou snahu kluci neměli v těchto zápasech sebemenší nárok. Navíc je svazovala poměrně velká nervozita. V dalších dvou zápasech proti Teplicím a Mostu už byl obrázek hry zcela jiný, leč výsledkově to nakonec nestačilo na vítězství.

Zásadní ovšem je, že kluci okusili tempo a kvalitu špičkových týmů a pro jejich další volejbalový rozvoj měl turnaj nebetyčný význam.

ZŠ Březovou reprezentovali tito borci: Honza Vo, Martin Bára, Honza Miškovský, Oliver Baum, Domča Pham, Honza Dittrich, Tomáš Šotka, Mára Holec a Honza Doležal.

Mgr. Michal Pazderka

Galerie Obrázků