pátek, 05 květen 2023 08:09

Fyzikální tipovací soutěž - Jaký máš odhad?

Během dubna měli žáci naší školy možnost zúčastnit se soutěže s názvem: “Jaký máš odhad?

Nešlo o žádné měření ani počítání, ale čistě o odhad. V učebně fyziky pro ně bylo připraveno 5 úkolů. Měli si tipnout:

• délku třídy v metrech
  • plochu obdélníku z lina v cm2
  • hmotnost plastového modelu molekuly benzenu v gramech
  • objem fialové kapaliny v mililitrech
  • počet kusů hydrogelových kuliček v nádobě

Zúčastnily se všechny třídy 2. stupně. A nečekaně se přihlásili i žáci z 5.A s paní učitelkou Jahodovou.

Nakonec se neplánovaně povedla i parádní spolupráce právě s některými žáky z 5.A. Domluvili jsme si speciální hodinu, kdy přišli do učebny fyziky vše přeměřit, převážit a přepočítat. Díky tomu jsme získali správné výsledky a mohli se pustit do vyhlášení vítězů. Za to patří 5.A i jejich paní učitelce speciální poděkování 🙂

Z každé třídy jsem vybrala nejlepší tipovače. Jejich odhad byl vždy nejlepší z dané třídy, ale ne vždy nejpřesnější z celkového počtu zúčastněných. Absolutními vítězi v každé kategorii se proto stali pouze někteří z nich.

Seznam nej tipovačů je v tabulce ve fotogalerii.

Absolutními vítězi jsou:

počet: Eliška Vinčálková (7.A), Roman Hynčica (8.B)

hmotnost: Lukáš Hercík (7.B)

objem: Martin Cvejn (5.A), Sam Volner (6.A), Anička Chalachanová (7.A), Klárka Škodová (7.B), Denisa Šidláková (8.A),

Péťa Krátký (9.B)

obsah: Matěj Slavík (6.B)

délka: Adéla Riňáková (6.B), Honza Klaus (6.B), Terka Sobotková (8.A), Matěj Simurník (9.A), Matěj Rangl (9.B), Jára Moučka (9.B)

Gratulace a odměna patří všem úspěšným tipovačům 😊

Ing. Š. Řežábková, učitelka fyziky