• TŘÍDA

pátek, 28 duben 2023 10:03

Fyzika 8. ročník - Elektřina

Posledních několik hodin fyziky se žáci 8. tříd zabývají sestavováním a řešením elektrických obvodů. A rozhodně nezůstali jen u nudného kreslení schémat na papír.

Zkraje to pro ně nebylo možná úplně jednoduché, protože vyznat se ve všech těch kabelech, žárovkách a dalších součástkách není jen tak. Ale teď už to vše hravě zvládají. smile

Navíc máme učebnu fyziky parádně vybavenou bezdrátovými čidly na měření elektrického proudu a napětí od firmy Pasco a k tomu notebooky s patřičným softwarem. Takže pracovat s nimi je jedna velká radost. 😊 Můžeme si krásně ukázat různé druhy zapojení a vyzkoušet je jak v počítačových simulacích na internetu, tak i v reálu.

A protože i některé kapaliny mohou vést elektrický proud, bádali jsme nad tím, které to například jsou. Otestovali jsme obyčejnou vodu z kohoutku, destilovanou, slanou, minerální vodu, Vincentku...

Překvapením na závěr a největším hitem se nakonec stalo rozsvícení led diody pomocí nejrůznějších druhů ovoce či zeleniny.

Velké díky patří panu školníkovi a panu Pałacovi, kteří nám vše pomohli dovybavit nejrůznějšími elektrickými součástkami.

Ing. Štěpánka Řežábková