• VLASTNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNA

pátek, 28 duben 2023 09:58

8.B - Projektový den v zoo

Ve čtvrtek 20. dubna 2023 se žáci 8.B účastnili projektového dne v Zoo Ústí nad Labem na téma ornitologie.

Ve spolupráci se zoologem ústeckého muzea panem Mgr. Václavem Beranem jsme připravili program, ve kterém se žáci seznámili s prací ornitologa. Pro žáky byla připravena ukázka odchytů ptáků do nárazových sítí a jejich kroužkování, dále se seznámili se základní výbavou ornitologa pro práci v terénu. Několik žáků mělo to štěstí, že si mohlo chyceného pěvce po jeho okroužkování vzít do ruky a pustit ho zpět na svobodu. Žáci během projektového dne pracovali na pracovním listu, ve kterém měli mimo jiné vyhledat v zoo chované druhy ptáků a o jednom z nich zpracovat zadané informace (např. výskyt, biotop, potrava atp.) a to v českém a anglickém jazyce. Za odvedenou práci byla žákům udělena pěkná známka.

Celkově i přes ne úplně ideální počasí se akce vydařila a všichni jsme si projektový den užili. Závěrem zbývá už jen poděkovat žákům 8.B za dobře odvedenou práci a velké díky panu Beranovi za to, že si na nás udělal ve svém nabitém programu čas.