pátek, 21 duben 2023 12:06

Divadlo Praha

Představte si tajuplné místo uprostřed Prahy, kde nefunguje elektřina, nesvítí tu pouliční lampy a nejezdí tramvaje, rádio tu nehraje a mobil je bez signálu. Tak přesně tohle je Prašina. Prašina je knižní bestseller, který hltají všechny děti a dospělí, kteří mají rádi dobrodružství a napětí. I mezi našimi žáky je tato kniha velmi oblíbená. Když jsme se tedy dozvěděli, že Prašinu má v repertoáru Klicperovo divadlo z Hradce Králové a budou ji hrát v Praze, neváhali jsme ani minutu a toto divadelní představení objednali.

Ve čtvrtek 20. dubna se parta 57 nadšených dětí z řad žáků 6. a 7. ročníků, doplněna o 2 slečny z 8. B, vydala směr Praha. Cílem bylo Divadlo v Dlouhé, kde se konal divadelní festival „Dítě v Dlouhé“. Během tohoto festivalu se na podiu divadla střídají mimopražské divadelní soubory se svými představeními určenými primárně pro dětské publikum.

Cesta probíhala naprosto bez komplikací, při příjezdu do Prahy nás trošku zbrzdily kolony, nicméně časová rezerva byla dostačující, a tak jsme v 9:15 h stáli před dveřmi divadla a natěšeně čekali, až představení započne. Technické problémy posunuly začátek o cca 30 minut, nicméně herci nám čekání na 1000 % vynahradili 😊. Sál potemněl a my se ocitli v Prašině. Napětí, vtipné scénky, úžasné herecké výkony, efekty, skvělý hudební doprovod – děti seděly na sedačkách „jak zařezané“ a hltaly každou scénu, každé vyřčené slovo – tak moc je děj přestavení dokázal vtáhnout. 😀

Při závěrečné děkovačce se někteří naši žáci spontánně zvedli ze sedaček a věnovali aktérům standing ovation. Plni dojmů pak ještě o představení diskutovali cestou k autobusu, a i při zpáteční cestě domů.

Nutno podotknout, že jsme jako pedagogové ani nedoufali v tak velký zájem ze strany dětí, nicméně vstupenky byly skoro během týdne rozprodané, a to je skvělá vizitka našich žáků, že mají o takovéto
aktivity zájem. Děkujeme jim také za příkladné chování v divadle a těšíme se na další společné akce.

Mgr. Lucie Štěpánková, Mgr. Jana Adéeová, Mgr. Michal Pazderka, Petr Michajličenko a Jitka Benešová