• POČÍTAČOVÁ UČEBNA

čtvrtek, 20 duben 2023 11:57

Zlatý list

V sobotu 14. dubna2023 se žáci naší školy účastnili přírodovědné soutěže Zlatý list, která se tentokrát konala v krásné přírodě při NPP Vrkoč. Naši školu representovali žáci Adam Beneš, Nela Havránková, Lukáš Hartig, Tereza Leginová, Jan Miškovský a Vojtěch Miškovský.

Žáci soutěžili v týmu rozděleném na dvě jednotky, každá z nich musela projít trasou s deseti stanovišti, na kterých byly připraveny rozličné úkoly na témata jako jsou dendrologie, geologie, parazitologie, ornitologie, CHKO a NP atd.

Po tom, co obě jednotky absolvovaly všechny stanoviště a do vyhodnocení výsledků trvalo ještě několik hodin, vydali jsme se s žáky pěšky do Ústí nad Labem (kde v tamním DDM probíhá vyhodnocení výsledků) po NS Větruše – Vrkoč. Po cestě jsme obdivovali zejména květenu suťových lesů, které jsou nejkrásnější právě během dubnových dnů.

Letošní ročník byl rekordní, co se do počtu účastníků týče, ve starší kategorii soutěžilo celkem 28 týmů. Naši žáci v těžké konkurenci získali skvělé 4. místo.

Žákům děkuji za účast, a ještě jednou gratuluji.

Budu se těšit opět za rok.

Přečteno: 101 x Naposledy změněno čtvrtek, 20 duben 2023 11:58