• VARIABILNÍ PROSTŘEDÍ

středa, 12 duben 2023 12:44

Biologická olympiáda – okresní kolo – kategorie D

Ve čtvrtek 30. března 2023 se žáci Lukáš Hartig a Vojtěch Miškovský zúčastnili okresního kola Biologické olympiády na Gymnáziu Děčín. Aby se mohli žáci účastnit, museli při presenci odevzdat vstupní úkol (obdoba seminární práce). Lukáš Hartig pozoroval úbytek vody u třech různých druhů mechů, Vojtěch Miškovský pak pozoroval rozvoj pupenů při rychlení třešně. Celkem se soutěže účastnilo 20 žáků z různých škol děčínského okresu. Všichni soutěžící museli prokázat znalosti v oblasti poznávání rostlin, hub a živočichů, dále pracovali na laboratorní práci, která byla letos zaměřena na aerenchym sítiny a trichomy divizny, dále pak museli vyplnit test, jehož otázky vycházely z tématu letošního ročníku – bezlesí.

V soutěži se naši žáci umístili následovně:

Lukáš Hartig – 7. místo

Vojtěch Miškovský – 2. místo

Vojtovo druhé místo zajistilo representaci naší školy v krajském kole olympiády, která proběhne 25.05.2023 na gymnáziu v Teplicích.

Oběma soutěžícím gratuluji ke skvělým místům.