• MODERNÍ POMŮCKY

středa, 15 únor 2023 12:01

Světový den mokřadů

V sobotu 4. února 2023 se hrstka žáků z naší školy vydala na akci Světový den mokřadů, kterou každoročně pořádá Česká společnost ornitologická. Světový den mokřadů byl vyhlášen v souvislosti se vznikem Úmluvy o mokřadech, zvané též Ramsarská úmluva, roku 1971. Podepsáním tohoto dokumentu se smluvní strany zavázaly chránit na svém území mokřady mezinárodního významu.

Během exkurze účastníci pozorovali různé druhy ptáků jako například poláky chocholačka, hoholy severní, zrzohlávky rudozobé, kormorány velké, potápky roháč aj. Co do počtu viděných druhů byla vycházka úspěšná, množství jedinců bylo však letos opravdu nízké, nejnižší, co pamatuji. Nejspíš na tom mělo svůj podíl i nepříznivé větrné počasí v předchozích dnech. Celkově se však akce vydařila, žáci viděli druhy, které v Děčíně málokdy potkají a které jsem slíbil, že na Miladě budou k vidění.

Budu se těšit opět příště.

Přečteno: 77 x Naposledy změněno pondělí, 20 únor 2023 12:42