čtvrtek, 22 prosinec 2022 09:10

Další dvě letošní florbalové radosti

Po historickém 5. místu na republikovém finále žáků 4.-5. tříd jsme se letos dočkali dalších dvou vynikajících florbalových výsledků i u nejstarších kategorií žáků i žákyň (8.-9.třída).

Svoje okresní finále si nejprve odehrála nejstarší děvčata ve středu 14. prosince. Turnaj se uskutečnil na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše. Po prohře s „domácími dívkami“ v poměru 1:3, porazila naše děvčata Benešov 3:0. Gymnázium Rumburk bylo nad síly všech soupeřů včetně našich slečen, a tak rozhodoval poslední zápas, ve kterém šlo se ZŠ Kamenická o přímý souboj o konečné třetí místo. Po nervydrásajícím boji, kdy na konci zápasu nebyla schopna některá naše
děvčata ani stát na nohou, jsme porazili Kamenickou 2:1 a dívky mohly slavit výborné 3. místo.

Březovku reprezentovaly tyto bojovnice: Káťa Tóthová, Terča Hejnová, Markéta Bulyhová, Amálka Baumová, Verča Hošková, Nikča Čtvrtníková, Áďa Baumová, Natálka Keclíková a Anička Doová.

16.prosince se opět na ZŠ Dr. Miroslav Tyrše uskutečnilo i okresní superfinále nejstarších kluků. Vzhledem k ohromné účasti týmů (rekordní počet 17 družstev) se musela nejprve odehrát okrsková kola v Markvarticích, ze kterých do zmíněného superfinále postoupili jen vítězové. Naši kluci nenechali v Markvarticích nikoho na pochybách a ve čtyřech zápasech neztratili ani bod a suverénně postoupili.

V superfinále na nás čekaly 2 přetěžké váhy v podobě ZŠ Dr. Miroslava Tyrše a ZŠ Kamenická. V prvním duelu kluci zápas s „domácími“ bezpečně ovládli v poměru 8:2 a poté museli téměř 2 hodiny čekat na rozhodující duel se ZŠ Kamenická o postup do krajského finále. Zápas byl velmi vyrovnaný. Jednou vedla Kamenická, podruhé my. Nakonec kluci podlehli v poměru 2:4, ale opět byl tento zápas vyhodnocen po stránce nasazení, rychlosti a především technických fines jako suverénně nejlepší ze všech (současně se odehrálo i superfinále mladších žáků) a kluci tímto obsadili konečné perfektní 2. místo v celém okrese.

ZŠ Březová nastoupila v tomto složení: Mára Holec, Bruno Jednorowicz, Martin Bára, David Bozseník, Tomáš Novotný, Péťa Krátký, Jára Moučka, Honza Doležal, Domča Sedláček, Štěpán Polak a Roman Hynčica.

Všem hráčům i hráčkám z Březovky patří velký dík za předvedené výkony.

Mgr. Michal Pazderka