• UDRŽOVANÉ OKOLÍ

pondělí, 12 prosinec 2022 12:14

Netradiční adventní sloh v osmičkách a devítkách

Děti na naší škole už žijí těšením se na Ježíška, stromeček a dárky, my dospělí bychom neměli zapomínat na důležité poselství, které adventní čas přináší.

Advent je období rozjímání, zklidnění, dobrých skutků, setkávání se s milovanými lidmi, to je jeho pravý význam. V hodinách slohu jsme v rámci třídních projektů a ve skupinách vytvářeli prezentace k adventnímu období,
vyhledávali důležité informace a propojili český jazyk s výtvarnou výchovou.

Největší přínos třídního projektu a skupinové práce spočíval v procesu, během něhož žáci aktivně rozvíjeli své dovednosti, které jsou v současné moderní době stále důležitější. Jednalo se například o schopnost rozdělit zadané úkoly na jednotlivé části a kroky, dobře plánovat a řídit čas ve vyučovací hodině, dávat a přijímat zpětnou vazbu, rozvíjet komunikační dovednosti, delegovat jednotlivé role ve skupině, učit se odpovědnosti či sdílet různé úhly pohledu. Práce z tohoto projektu jsme prezentovali na chodbě vedle 8. a 9. tříd.

Mgr. Iva Košková

Přečteno: 106 x Naposledy změněno pondělí, 12 prosinec 2022 12:48