• VYBAVENÍ TŘÍDY

pátek, 02 prosinec 2022 12:50

Čištění budek

V neděli 27. listopadu 2022 byla pro zájemce z Biologického kroužku připravena brigáda čistění ptačích budek při Zámeckém rybníku a v parku na Mariánské louce.

Letošní účast byla malá, do chladného a mlžného rána se odvážily pouze dvě žačky. I v takto malém počtu jsme se ale vydali budky vyčistit. Celkem jsme takto vyčistili 12 budek. Během práce jsem žákyně seznámil s důvody, proč se budky čistí, pověděli jsme si, jak má správná budka vypadat, při cestě jsme měli možnost pozorovat i několik druhů ptáků.

V budkách – sýkornících – hnízdily jak sýkory koňadry (4 budky), tak sýkory modřinky (4 budky), jedna budka byla s nedostavěným hnízdem, v jiné se usídlil brhlík lesní. Pouze jedna budka nebyla obsazena vůbec – budka typu rehkovník, do jedné jsme se vzhledem k horší dostupnosti vůbec nedostali.

Následující den jsem našim žákyním za odvedenou práci předal sladkou odměnu.

Galerie Obrázků