Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • NOVÉ ŠATNY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pondělí, 21 listopad 2022 14:50

8.A - Hrabání listí v ZOO Děčín

V pondělí 14. listopadu 2022 se žáci 8.A účastnili v děčínské zoo akce „Nahrabej si v zoo“. Oproti loňsku nás čekalo jedno milé překvapení. Jelikož byli v zoo s činností a chováním našich žáků při minulém hrabání velmi spokojeni, bylo jim letos umožněno hrabat ve výběhu kapybar.

Žáci dostali nejprve na úvod pokyny, jak se ve výběhu se zvířaty chovat – nedělat prudké pohyby, chovat se maximálně tiše atp. Následně si děti rozdělili jednotlivé role – někteří museli hlídat u vrat, jiní se starali o odvoz listí nebo hrabali, na jednotlivých pozicích se žáci po různu střídali.

Naši osmáci se chovali maximálně ukázněně, odměnou jim za to bylo, že si po chvíli zvířata na jejich přítomnost zvykla a začala se pohybovat mezi nimi. Krom dospělých kapybar zde byla i čtyři jejich mláďata, která žáci shledávali obzvlášť roztomilá.

Po uklizení výběhu a nářadí následovala prohlídka zoo pod mým vedením. Pro žáky byla připravena aktivita, při které se rozdělili do tří týmů a tyto týmy mezi sebou soutěžili ve vědomostech o savcích, které viděli v zoo. Vítězný tým pak obdržel jedničku do eŽK, jedničku – avšak s nižší váhou – pak obdrželi i ostatní žáci.

Akce se vydařila na výbornou, žáci byli z výletu nadšení.

Budu se těšit opět za rok.

Mgr. Lukáš Bartoň

Přečteno: 35 x