Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • REKONSTRUOVANÁ ŠKOLA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
úterý, 15 listopad 2022 14:31

Ročníkový projekt Malý princ

V průběhu podzimu jsme se v sedmých ročnících věnovali v hodinách literatury prozaickým útvarům. Po nejkratším z nich, povídce (zpracovávali jsme Děsivé historky od Michaela Dahla), jsme se přesunuli k novelám. Tady se nám nabízelo zaměřit se na novelu možná vůbec nejznámější, Malého prince. Zamýšleli jsme se nad jejím poselstvím a nad tím, co nám sděluje o mezilidských vztazích i o nás samých. Z hlediska filozofického je toto dílo opravdu velmi významné a je důležité, že mu rozumí i dnešní dospívající. Práce jsou k vidění na chodbě v prvním patře a v učebně 7. B.

Mgr. Jana Adéeová, Mgr. Lucie Štěpánková

Přečteno: 31 x