Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • MODERNÍ POMŮCKY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
úterý, 15 listopad 2022 14:22

Halloweenský projekt

Co se asi tak mohlo přihodit čarodějnici, která o halloweenské noci nabourala na svém koštěti do zdi? Touto otázkou se zabývali žáci šestých, sedmých a osmého ročníku. Ve skupinách tvořili celistvý projekt, ve kterém měli událost zachycenou na fotografii blíže specifikovat. Jedni měli vymyslet příběh, který se mohl stát a jeho možný konec. Jiní měli čarodějnici charakterizovat, další popsat lektvar, který mohla před svou cestou požít, někteří zase pokrm, který by ji mohl postavit na nohy. Slohové úlohy měly také svůj specifický úkol mluvnický – použít vyjmenovaná slova, vhodná přídavná jména apod. Věříme, že netradiční aktivity žáky oslovily a že se podobným projektům budeme moci v budoucnosti věnovat častěji. Práce jsou k vidění na chodbách školy.

Mgr. Jana Adéeová, Mgr. Lucie Štěpánková, Mgr. Iva Košková

Přečteno: 31 x