Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • VLASTNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
úterý, 15 listopad 2022 12:56

Obrovský úspěch malých florbalistů

To, co se zdálo být ještě před pár lety nemyslitelné, se ve čtvrtek 10. listopadu 2022 stalo skutečností. ZŠ Březová se probojovala do republikového finále ve florbalu. Po strastiplné cestě, která započala již v minulém školním roce turnajem na ZŠ Dr. Mir. Tyrše a poté pokračovala vítězným krajským finále v Teplicích, došli kluci 4.-5. tříd až na ten nejvyšší možný stupínek.

Republikové finále se uskutečnilo v Praze a už samotná organizace a příprava na takovýto podnik byla dosti náročná a zabrala zhruba měsíc času. Organizátoři soutěže nás navíc poprosili, zda bychom nedali dohromady ještě jeden konkurenceschopný tým (jeden tým z Moravy z blíže nespecifikovaných důvodů účast odřekl). Souhlasili jsme a tím jsme odstartovali dlouhou přípravu (tréninky, zajištění dopravy, spousta písemných formalit a souhlasů).

Vše se včas podařilo zajistit, a tak jsme se mohli vydat auty brzy ráno do Prahy na ZŠ Gen. Janouška, kde se uskutečnila skupinová fáze. Oba dva naše týmy byly nalosovány do jedné skupiny. Vzájemný zápas dopadl lépe pro tým A v poměru 9:4. Ve druhém zápase tým A po velké bitvě padl s pozdějším celkovým vítězem Kroměříží v poměru 5:4. Mezitím děčínský tým B porazil domácí Prahu poměrem 8:6. Tým A poté zcela deklasoval již zmiňovanou Prahu v poměru 18:2, tým B po boji podlehl Kroměříži.

Hrálo se ve třech skupinách na třech základních školách a po přepočítání výsledků jsme se mohli radovat dvojnásobně, neboť oba týmy z Březovky postoupily do vyřazovací části, která se uskutečnila na jiné základní škole.

Po zhruba 20 minutách chůze jsme se přesunuli na dané místo určení, kde jsme měli zajištěn oběd a poté už následovaly čtvrtfinalové boje. Tým B nastoupil proti favorizovanému Veselí nad Moravou a průběh zápasu tomu nejprve napovídal. Po heroickém závěru však kluci dokázali zvrátit nepříznivý výsledek a nakonec vyrovnat na 6:6. Po nájezdech bohužel padli.

Tým A začal proti Cerekvi nad Bečvou výborně. Brzy se ujal vedení a vytvářel si plno dalších šancí. Bohužel neproměňoval a Cerekev zápas postupně vyrovnala a nakonec vyhrála 3:2. Zklamání bylo veliké, protože kluci moc dobře věděli, že byli oběma soupeřům minimálně vyrovnaným protivníkem. Oba čtvrtfinálové zápasy s naší účastí se hrály v ohromném tempu a byly doslova strhující. Dle přihlížejících šlo o jedny z nejlepších zápasů turnaje.

V konečném součtu to znamenalo vynikající páté a šesté místo v republice.

Tým A nastoupil v tomto složení: Štěpán Čtvrtník – Jára Koval, Dominik Luka, David Hašek - Nicolas Nygrýn, Kuba Šejc a Pavel Hypša.

 V týmu B hráli tito borci: Kuba Tomášek – Lukáš Polák, Matěj Kubíska, Filip Veselý – Patrik Kukla, Mára Hubený a Vojta Macho.

Všem klukům patří velký dík za předvedené výkony, skvělou soudržnost a především za parádní vzájemnou podporu.

Chtěl bych také poděkovat panu učiteli Michajličenkovi za pomoc při zápasech i mimo ně a také obětavým tatínkům za pomoc s odvozem kluků.

Akce se mimořádně vydařila a my věříme, že nebyla na této nejvyšší úrovni ojedinělá.

Mgr. Michal Pazderka

Přečteno: 40 x Naposledy změněno úterý, 15 listopad 2022 14:22

Média