pondělí, 26 září 2022 12:09

Seznamovací výlet školního parlamentu se povedl

Ve čtvrtek 22. září 2022 se uskutečnil seznamovací výlet školního parlamentu. Účelem bylo, aby se žáci z jednotlivých tříd mezi sebou lépe poznali, a nestyděli se tak před sebou vyjádřit své názory na pozdějších schůzkách. Zároveň jsme zde chtěli zvolit předsedkyni a místopředsedkyni parlamentu. O
tento post soupeřily žákyně 9. B – Bára a Maky.

Po srazu na dvoře školy jsme se mlžným ránem vydali směrem na Kvádrberk, kde jsme plánovali podniknout seznamovací aktivity. Už pod vrcholem na vedoucí Báru a Maky čekal první úkol. Ostatní parlamenťáci se rozdělili do dvou skupin, zavázali si oči a Bára s Maky je měly dovést bezpečně až na
vrchol. A povedlo se! Všichni přežili ve zdraví. Potom už nás čekala spousta her, některé zaměřené na to, aby se žáci lépe poznali a zapamatovali si, kdo je kdo (např. Upír, Výměna identity), některé měly prověřit, jak si Bára a Maky poradí s vedením svých skupin, a napovědět tak, koho zvolit předsedkyní parlamentu. Nakonec jsme si zahráli některé hry jen tak pro pobavení. Zaházeli jsme si vlaštovkami, soupeřili ve hře Kámen, nůžky, papír. Proběhla i „schovka“, která ale byla tak důkladná, že jsme málem nikoho nenašli smile.

V závěru žáci volili předsedkyni ŠP, kterou jsme vyhlásili ve stylu „Survivoru“. Stala se jí Bára, které tímto moc gratulujeme! S Maky samozřejmě budou dál úzce spolupracovat a pomáhat nám, koordinátorkám školního parlamentu, aby pracoval co nejefektivněji.

Věříme, že si všichni výlet užili, my rozhodně ano! Těšíme se na všechny akce, které parlament na tento školní rok plánuje.

Koordinátorky ŠP – Mgr. Jana Adéeová a Mgr. Nikola Laporčáková