Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • TĚLOCVIČNA ŠKOLY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
pondělí, 26 září 2022 11:13

Sokol Raptor – 4 pohárové radosti

V pátek 16. září 2022 se naše škola zúčastnila 3. ročníku běžeckého a překážkového závodu Sokol Raptor na Smetanově nábřeží v Děčíně a byla to opět ďábelská jízda.

Oproti minulému roku totiž pořadatelé (závodníci Sokol SPARTAN Training Group a Predátor Workout) kromě klasického závodu dlouhého 2,8 km s 15 náročnými překážkami, přidali další 2 závody. V prvním z nich běželi stejnou trať štafetově 2 nejlepší závodníci z každé školy (u všech škol se jednalo
spíše o kluky a holky, kteří nejlépe přežili úvodní trať). Třetí disciplínou bylo zapojení všech osmi závodníků z každé školy formou předávek pneumatik, na kterých kluci přenášeli dívky a následně dívky pletly copánky z připravených provázků. Šlo samozřejmě o co nejlepší čas.

Závody se opět odehrávaly na souši, ve vzduchu i ve vodě. Děti přeskakovaly, přelézaly, plazily se po trávě i ve vodě, šplhaly, přenášely, běhaly, zapojovaly mozkové závity a často si sahaly až na
dno svých sil. Trať plně prověřila jejich univerzálnost.

O to víc nás těší, že kluci a holky ze ZŠ Březová nejenže zvládli všechny nástrahy trati, ale umístili se na nejvyšších pozicích a tím opět překonali loňskou úspěšnou účast.

V kategorii chlapců 6. tříd se na celkové 3. pozici umístil Lukas Mayer, v kategorii chlapců 8.tříd skončil na 3. místě David Bozseník a v kategorii chlapců 9. tříd vybojoval 1. místo Šimon Postl. Z dívek na krásném 3. místě skončila i Amálka Baumová, která startovala v kategorii 9. tříd. I ostatní závodníci z naší školy předvedli maximální výkony a zaslouží obrovské uznání (Eliška Capoušková, Martina Ortová, Nikča Čtvrtníková a David Tesař).

Našim žákům tímto skládám poklonu nejen za maximální úsilí, které do závodu dali, ale hlavně za vytvoření perfektní party, kde si každý navzájem pomáhal a podporoval jeden druhého.

Věřím, že příští rok se opět sejdeme na stejném místě. Akce se nadmíru vydařila.

Mgr. Michal Pazderka

Přečteno: 94 x Naposledy změněno pondělí, 26 září 2022 12:03