Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • VYBAVENÍ TŘÍDY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
úterý, 28 červen 2022 15:21

6.B - Jedlová

V pátek 24.června se žáci 6. B sešli po osmé hodině ranní v budově hlavního nádraží v Děčíně a v půl 9 už seděli ve vlaku směr Jedlová. Po necelé hodině naprosto klidné a bezproblémové jízdy jsme dorazili do naší cílové stanice.

Kluci okamžitě vzali útokem dětské hřiště vedle nádraží, zřejmě se drželi hesla: „Kdo si hraje, nezlobí“ 😊. Náš cíl byl ovšem jiný než dětské hřiště vedle nádraží, a tak jsme se pomalu ale jistě vypravili k rozhledně Jedlová. Skupinka vepředu nasadila smrtící tempo a po 45 minutách jsme (někteří s vyplazenými jazyky na vestě) se vyškrábali až k rozhledně. Počasí přálo a výhledy těsně před cílem byly opravdu dech beroucí.

U rozhledny si 15 odvážných a paní učitelka Štěpánková vyzkoušeli lanové centrum. Nutno podotknout, že všichni, kteří se odvážili, zvládli překážky na výbornou, všichni se s tím suverénně poprali. Někteří překonali sami sebe, někteří ani netušili, co vše dokážou – jsou to bombarďáci 😊 Dole pod lany měli ale také všichni podporu svých spolužáků, kteří si lanové centrum vyzkoušet nechtěli a také paní učitelky Adéeové a paní asistentky Šejcové – to se to pak leze úplně samo 😊

Nikdo v lanech nezůstal viset, a tak se mohla skupinka 19 žáků a 4 dospělých v čele s instruktorem sportovního areálu Jedlová vydat zpátky k vlaku. Tentokrát však ne pěšky, ale na koloběžkách. Respekt k dopravnímu prostředku a terénu byl veliký, věděli jsme, že si před prázdninami rozhodně nechceme nijak ublížit a začít léto zasádrovaní. Jeli jsme opravdu opatrně, jeden pád se nám bohužel nevyhnul, ale ve třídě máme samé tvrdé borce, takže i když odřený, zvládli jsme na nádraží dojet všichni.

Cestou zpátky se ve vlaku probíraly zážitky z našeho výletu.

Děkuji všem svým žákům za naprosto pohodový průběh naší akce, paní učitelce Adéeová a paní asistentce Šejcové za doprovod a těším se na další společné zážitky.

Mgr. Lucie Štěpánková

Přečteno: 150 x