Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

  • Zápis pro žáky / děti z území Ukrajiny

    Zápis k povinné školní docházce a předškolnímu vzdělávání určený pro přijímání cizinců, kterým byla v ČR poskytnuta dočasná ochrana v…

    čtvrtek | 26.květen 2022 | 11:58

NAŠE ŠKOLA

  • VYBAVENÍ TŘÍDY

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
středa, 22 červen 2022 09:31

Školní výlet 7.B

V pondělí 13. června jsme se 7.B vyrazili na dlouho očekávaný dvoudenní školní výlet k Máchovu jezeru. 19 žáků a 2 dospělí s krosnami či méně pohodlnými zavazadly na zádech čekalo krátce po osmé hodině ranní před Hlavním vlakovým nádražím v Děčíně. Cesta probíhala naprosto klidně, až těsně před cílem začalo poměrně hustě pršet a my jsme se trochu zděsili. Po zhruba 15 minutách čekání na nádraží v Doksech se vypršelo a my jsme mohli pěšky pokračovat směr rekreační a sportovní areál Termit 25. Cestou jsme se ještě zastavili na doksanském náměstí, kde si naši „velcí“ sedmáci zakoupili umělohmotné pistolky do vody. Po dalších 15 minutách jsme byli na místě. Celkem rychle jsme se ubytovali a okamžitě vyrazili okusit veškerá sportoviště v areálu. Kluci si s sebou vzali hokejky a florbalky a hned rozehráli velké bitvy na hokejbalovém hřišti. Další si šli zahrát na fotbalové, beachvolejbalové hřiště, někteří cvičili na workoutovém hřišti. Holky se šly smočit do bazénu.

Počasí nám přálo, a tak jsme se odpoledne vydali směr Máchovo jezero. Cestou jsme několikrát hráli tzv. bouřku, kdy učitel bez upozornění zakřičí „bouřka“ a  všichni se musí v okruhu 20 metrů kamkoliv schovat. Posléze jsme zjistili, že kolem 16. hodiny má začít pršet, a tak jsme přidali do kroku. Téměř všichni na „Mácháči“ naskákali do poměrně chladné vody i  se svými „slavnými“ pistolkami a pořádně se vyřádili. V 16 hodin začalo skutečně pršet a my jsme se schovali pod velkou stříšku na pláži. Poté se už všichni těšili na večeři. Jako správní zálesáci jsme potom po jídle připravili ohniště (naštěstí jsme sehnali suché dřevo). Kluci sekali i řezali dříví a šlo jim to pěkně od ruky. Téměř všichni si pak opekli buřtíka a chléb. Poté už opět vypukly řeže především fotbalové a beachvolejbalové. Kluci dokonce vyzvali na souboj mnohem starší kluky z ústeckého gymnázia a ve fotbale je porazili. Znaveni celodenní šichtou se všichni osprchovali, v poklidu ulehli do svých pelíšků a po 23. hodině už nikdo ani „nepípl“ a slastně hnípal.

Po ranní snídani jsme hned vyrazili na beachvolejbalové hřiště a odehráli třídní turnaj v přehazované. Poté ještě došlo na fotbalový zápas, stolní tenis, koupání v bazénu a dobrý oběd. Zabalili jsme a vyrazili ještě jednou k Máchovu jezeru. Bylo výrazně tepleji než předešlý den, a tak děcka ve vodě řádila opravdu dlouho. Mezitím jsme vyhlásili soutěž o nejlepší výtvor z písku na téma „sport“. Tolik skvělých architektů a stavbyvedoucích na jednom místě jsem ještě neviděl. Nakonec vyhráli všichni a vzhledem k tomu, že nám vyzbyly ještě nějaké penízky, každý si mohl vybrat jednu větší sladkost. Udělali jsme ještě společné foto a vyrazili na doksanské nádraží. Úsměvy a dobrá nálada značily, že se výlet opravdu vydařil.

Příští rok na viděnou!

Mgr. Michal Pazderka

Přečteno: 81 x