• VYBAVENÍ TŘÍDY

čtvrtek, 05 květen 2022 21:51

Den Země

Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se žáci navštěvující Biologický kroužek účastnili akce Den Země, kterou pořádali AOPK a CHKO České Středohoří. Na akci se mohli seznámit s činností různých spolků podporujících ochranu přírody, prohlédli si preparáty zvířat, které se v našem regionu vyskytují, dále si mohli nabrat spoustu informačních materiálů o přírodě v okolních chráněných územích atd.

Cesta od školy ke knihovně a zpět byla pojata zároveň jako exkurze po přírodě města Děčín. Žáci se pod mým vedením seznámili s několika vybranými druhy rostlin a živočichů a s problematikou biodiverzity měst. Asi nejvíce byli žáci nadšení z pozorování našeho druhého nejmenšího ptáka – králíčka ohnivého, kterého jsme přilákali přehráváním jeho hlasu na vzdálenost jen několika málo metrů.

Přečteno: 324 x Naposledy změněno středa, 11 květen 2022 21:58