Základní škola a Mateřská škola Děčín III, Březová 369/25, příspěvková organizace +420 412 513 297 skola@zsamsbrezova.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE

NAŠE ŠKOLA

  • POČÍTAČOVÁ UČEBNA

KAM PO ŠKOLE?

KAM PO ŠKOLE?
úterý, 03 květen 2022 10:36

Květnové aktivity na Březovce

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas…Také byste alespoň v květnu dali lásce více prostoru? Máte možnost! Vyhlašujeme mezitřídní soutěž o nejkrásnější výzdobu třídy. Můžete se inspirovat milostným citem, ale i přírodou v rozkvětu, ta ke květnu totiž také patří. 

Dále vyhlašujeme soutěž jednotlivců o nejzajímavější květnovou báseň. Karel Hynek Mácha by už jistě potřeboval nějaké schopné básnické konkurenty.

Poslední aktivitou, které se v květnu budeme věnovat, je paradoxně svatý Valentýn. Ten totiž, chudák, onemocněl v únoru Covidem-19, následně se dlouhodobě potýkal s postcovidovým syndromem. Nemohl tak roznášet svá valentýnská přání jako každý rok. Domluvil se tedy s Máchou, že je roznese na konci května za něj. Během tohoto týdne se u sborovny druhého stupně objeví sběrné krabice, do kterých můžete házet přáníčka, ve kterých vyjádříte někomu ze svých spolužáků, jak moc pro vás znamenají. Samozřejmě, že může jít i o vyjádření pouhého přátelství. To je totiž minimálně stejně důležité, jako láska.

Uzávěrka všech tří aktivit proběhne v úterý 31. května, kdy proběhne také roznášení přáníček.

Mgr. Jana Adéeová, Mgr. Lucie Štěpánková

Přečteno: 52 x Naposledy změněno úterý, 03 květen 2022 10:45