• VYBAVENÍ TŘÍDY

pátek, 22 duben 2022 16:21

Migrace žab na Maxičkách

Dne 8. dubna 2022 se žáci Biologického kroužku vydali na exkurzi za žábami migrujícími na rozmnožiště v okolí hotelu Maxičky. Počasí bylo chladné a sychravé, ale i přesto se několik odvážlivců na exkurzi vydalo. Žáci se na místě seznámili s problematikou migrace žab, na místě jim byly presentovány zábrany proti vstupu obojživelníků do silnic, kde jim hrozí kolize s dopravními prostředky, a důvody proč nepomáhat obojživelníkům přes silnici o své vůli a nechat věc na odbornících. Krom žab – konkrétně ropuch obecných – se v okolí hotelu vyskytují hojně ještěrky živorodé, které jsme ale vzhledem k počasí neviděli. Alespoň se nám podařilo vylovit z vody jednu plovatku bahenní, kterou mnozí viděli vůbec poprvé.

Přečteno: 255 x Naposledy změněno pátek, 22 duben 2022 16:24

Galerie Obrázků