• VYBAVENÍ TŘÍDY

pondělí, 11 duben 2022 16:56

Koncert cimbálové skupiny na naší škole

V pátek 1. dubna k nám do školy zavítala zlínská kapela „Réva“, která měla pro děti připravený zábavný program plný hudby a soutěží. Program byl rozdělený zvlášť pro žáky 1. stupně a pro žáky 2. stupně.
Členové kapely představili dětem nástroje typické pro moravskou hudební kulturu. Žáky nejvíce zaujal velký cimbál, který někteří z nich viděli možná vůbec poprvé v životě.
Všem přítomným muzikanti dokázali, že na cimbál se dají zahrát kromě lidových písní také písně vážné hudby, jazzové písničky, pop a při závěrečné písni od skupiny Mirai „Když nemůžeš, přidej“ tančila celá tělocvična smile.